Auckland: Szybki awans Socka

/ Jacek Kułakowski , źródło: własne, foto: AFP

Jack Sock wygrał w pierwszej rundzie turnieju ASB Classic z Victorem Estrella Burgosem 6:0, 6:4, w zaledwie 49 minut. Awansu nie wywalczył za to Ivo Karlović.

Po zeszłotygodniowych zmaganiach pań w Auckland, przyszedł teraz czas na rywalizację mężczyzn. Do turnieju rangi ATP 250, rozgrywanego w największym mieście Nowej Zelandii, zgłoszonych zostało 28 singlistów, w tym ośmiu z TOP 25 rankingu.

W dniu otwarcia zmagania rozpoczął między innymi 23-latek z Lincoln w stanie Nebraska, Jack Sock. Młody Amerykanin nie zamierzał przedłużać pobytu na korcie i szybko odprawił z kwitkiem Victora Estrelle Burgosa. W meczu perfekcyjnie funkcjonował serwis tenisisty z USA. Zawodnik nr 26 rankingu stracił tylko 2 z 22 punktów rozegranych przy własnym podaniu.

W drugiej rundzie Sock spotka się z Vaskiem Pospisilem. Kanadyjczykowi udało się w pierwszej rundzie zneutralizować serwis, mierzącego 208 cm, Ivo Karlovicia. Do rozstrzygnięcia spotkania między zawodnikami potrzebne były tylko dwa sety. Pospisil zdobył aż 3 przełamania i w 92 minuty wygrał 7:6(4), 7:5.

Oprócz Socka na korcie głównym zwycięstwo odnotował również inny Amerykanin, leworęczny Donald Young. 26-latek rozegrał drugi najszybszy mecz dnia, pokonując reprezentanta gospodarzy Finna Terney’ego 6:2, 6:3, w 66 minut. Występujący z dziką kartą Nowozelandczyk, obecnie nr 365 rankingu, wystąpił w głównej drabince turnieju ATP po raz pierwszy w karierze.

Na drugi dzień rozgrywek zaplanowano pojedynki między innymi rozstawionego z numerem pięć Benoit Paire’a, z numerem sześć Fabio Fogniniego czy Philippa Kohlschreibera.

Pierwsza runda debla:
J. Isner, L. Rosol (USA, Czechy) – T. Huey, M. Mirnyi (Filipiny, Białoruś, 2) 4:6, 6:3, 10-5