Chennai: Wawrinka wciąż niezagrożony

/ Jacek Kułakowski , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Do 20 wzrosła liczba kolejno wygranych setów Stana Wawrinki w turnieju Aircel Chennai Open. Szwajcar wygrał z Guillermo Garcią-Lopezem, a o finał powalczy jutro z Benoit Paire.

W dziesiątym spotkaniu Wawrinki z Garcią-Lopezem (Szwajcar prowadził dotychczas 6-3) nie było trudno wskazać faworyta. Wszystkie statystyki meczowe przemawiały za tenisistą z Lozanny. Zawodnik numer cztrery rankingu stracił co prawda podanie, ale zdarzyło się to tylko raz, przy stanie 4:3 w pierwszym secie. Ponad to Hiszpan miał duże trudności w zdobywaniu gemów serwisowych, w jednym potrzebował aż 18 punktów do wygranej. Dla porównania, średnia ilość wymian przy serwisie Wawrinki wyniosła 4,1. Szwajcar wygrał ostatecznie 6:4, 6:4, a w półfinale spotka się z trzecim rozstawionym Benoit Paire.

Choć w ostatnim spotkaniu Wawrinka wygrał z Paire’em 6:2, 6:4, Francuz nie zamierza składać broni. –Stan jest jednym z moich najlepszych przyjaciół w turze, więc jutro będzie fajny mecz– przyznał Paire w rozmowie z dziennikarzami. – Miałem świetny rok 2015, grając w Challengerach powróciłem do czołówki, dlaczego nie zacząć sezonu 2016 od finału? – zapytał na koniec.

Tenisista z Awinionu, który w 2013 roku był już na 24 miejscu w rankingu, zaprezentował się bardzo dobrze w meczu z Thomasem Fabbiano. Wygrywając 6:4, 7:5 zakończył rewelacyjną przygodę 154. w rankingu Włocha, który przedzierał się do turnieju przez eliminacje.

Drugi pojedynek półfinałowy stoczą Aljaz Bedene i Borna Czorić. Drugi z tej pary, Chorwat, przegrał dzisiaj pierwszego seta w pojedynku z Roberto Bautista-Agutem, ale nie dał za wygraną. W kluczowym momencie drugiej partii, przy stanie 5:4, zdobył przełamanie, a całego seta zapisał na swoją korzyść. Najbardziej zacięta walka rozgorzała w trzecim secie. 25 w rankingu Hiszpan był już 2 punkty od wygranej, kiedy Czorić zdołał odrobić jedno przełamanie. O losie ponad dwuipółgodzinnego spotkania zadecydował tie-break, wygrany 7-1 przez Chorwata.

Ćwierćfinały singla:
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 1) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 5) 6:4, 6:4
Benoit Paire (Francja, 3) – Thomas Fabbiano (Włochy, Q) 6:4, 7:5
Aljaz Bedene (Wielka Brytania) – Ramkumar Ramanathan (Indie) 6:7(5), 6:4, 6:3
Borna Corić (Chorwacja, 8) – Roberto Bautista-Agut (Hiszpania, 4) 3:6, 6:4, 7:6(1)

Półfinał debla:
O. Marach, F. Martin (Austria, Francja, 3) –R. Klaasen, R. Ram (RPA, USA, 1) 4:6 7:5 10-5