Chennai: Poznaliśmy ćwierćfinalistów

/ Jacek Kułakowski , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Do 1/4 finału Aircel Chennai Open awansowali dzisiaj między innymi Benoit Paire i Aljaz Bedene. Tym samym w tej fazie turnieju brakuje trzech rozstawionych tenisistów.

Paire, któremu przyznano nagrodę ATP „Powrót roku” za sezon 2015, rozpoczął tegoroczną przygodę z tenisem od wygranej 7:5, 7:5 nad Lukasem Rosolem. Rozstawiony z numerem trzy Francuz wywalczył zwycięstwo w godzinę i 24 minuty. Poprawił tym samym rekord wygranych nad Czechem na 2-1.

Dobrze się poruszałem – powiedział po meczu Benoit Paire, który w Indiach osiągnął w 2013 roku półfinał. – To było bardzo ważne, bowiem Rosol uderza piłkę płasko i muszę przeciw niemu kryć cały kort. Mój backhand jest jednym z moich najlepszych uderzeń i dzisiaj dobrze go wykorzystałem– dodał.

W następnej rundzie Francuz spotka się niespodziewanie z Włochem Thomasem Fabbiano. Tenisista z Italii pokonał rozstawionego z „szóstką” Gilles’a Mullera, mimo 14 nieodebranych serwisów. Zwycięstwo 6:4, 7:5 w drugiej rundzie oznacza, że Włoch pierwszy raz od ośmiu lat wygrał dwa spotkania z rzędu w ATP Tour. Dla 26-latka ćwierćfinał w Chennai jest życiowym osiągnięciem.

Największą niespodzianką turnieju jest jednak reprezentant gospodarzy Ramkumar Ramanathan. Zawodnik nr 248 rankingu znalazł się dzisiaj w 1/4 finału po zwycięstwie 3:6, 6:4, 6:4 nad Aleksandrem Kudrjawcewem. Jak mówił po meczu, w odrobieniu strat po pierwszym secie pomogła mu publiczność, która niosła go dopingiem do końca spotkania.

Hindus spotka się teraz z Aljazem Beden, który pokonał Luca Vanniego 5:7, 6:3, 6:4.

Benoit Paire (Francja, 3) – Lukas Rosol (Czechy) 7:5, 7:5
Thomas Fabbiano (Włochy, Q) – Gilles Muller (Luksemburg, 6) 6:4, 7:5
Aljaz Bedene (Wielka Brytania) – Luca Vanni (Włochy) 5:7, 6:3, 6:4
Ramkumar Ramanathan (Indie) – Aleksander Kudrjawcew (Rosja) 3:6, 6:4, 6:4

Ćwierćfinał debla:
R. Klaasen, R. Ram (RPA, USA, 1) – L. Rosol, I. Zelenay (Czechy, Słowacja) 7:5, 7:6(5)
A. Krajicek, B. Paire (USA, Francja) – M. Granollers, L. Paes (Hiszpania, Indie, 2) Walkower