Chennai: Almagro odpada w pierwszej rundzie

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Nicolas Almagro już na pierwszej rundzie zakończył występy w turnieju w Chennai. Hiszpan przegrał z Ante Paviciem. Zwycięstwa oprócz niego odnieśli Borna Czorić i John Millman.

Dla 26-letniego Chorwata wygrana z Almagro jest pierwszą od lipca 2014 roku w rozgrywkach ATP. Okazał się wtedy lepszy od Rumuna Mariusa Copila. Obecnie w światowym rankingu zajmuje odległe 449. miejsce, ale nie przeszkodziło mu to w pokonaniu 3:6, 7:5 i 7:6(1) notowanego prawie 400 lokat wyżej hiszpańskiego tenisisty.

Niespodzianki nie było w konfrontacji Borny Czoricia z Marcelem Granollersem, choć ta trwała aż dwie i pół godziny. Rozstawiony z „ósemką” Chorwat wygrał 7:6(5), 2:6 i 6:4. W drugiej rundzie na pewno wpadnie na Amerykanina, bo jego kolejnego rywala wyłoni pojedynek Rajeeva Rama z Austinem Krajickiem.

Wyrównaj i długiej walki można się było spodziewać po spotkaniu Jewgienija Donskoja z Johnem Millmanem, którzy w rankingu ATP znajdują się odpowiednio na 91. i 92. pozycji. Kto liczył na zacięty mecz, na pewno nie czuł się zawiedziony. W pierwszym i trzecim secie decydował tie break, a w drugim jedno przełamanie. Po 2 godzinach i 38 minutach 6:7(5), 6:4 i 7:6(6) zwyciężył Australijczyk, choć Rosjanin w tie breaku trzeciego seta prowadził już 6-4 i miał dwa meczbole.

Borna Czorić (Chorwacja, 8) – Marcel Granollers (Hiszpania) 7:6(5), 2:6, 6:4
Ante Pavić (Chorwacja, Q) – Nicolas Almagro (Hiszpania) 3:6, 7:5, 7:6(1)
John Millman (Australia) – Jewgienij Donskoj (Rosja) 6:7(5), 6:4, 7:6(6)