ATP World Tour Finals: Dżoković w półfinale

/ Anna Niemiec , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Novak Dżoković awansował do najlepszej czwórki londyńskiego turnieju. Serb w dwóch setach pokonał Tomasza Berdycha, a w półfinale czeka na niego już Rafael Nadal.

W pierwszy secie pojedynku czesko-serbskiego decydujący okazał się ósmy gem, w którym lider światowego rankingu przełamał serwis rywala. Chwilę później 28-latek urodzony w Belgradzie zakończył seta przy pomocy własnego podania.

Drugą odsłonę spotkania również lepiej rozpoczął tenisista rozstawiony z numerem 1, który objął prowadzenie 2:0. Berdych zdołała jednak odrobić stratę i później aż do wyniku 5:5 obaj zawodnicy pilnowali swoich serwisów. W jedenastym gemie Dżoković po raz drugi w tym secie przełamał podanie Czecha i to zadecydowało o losach te partii i całego meczu.

Serbski tenisista w grupie "Stan Smith" zajął drugie miejsce i w sobotnim półfinale zmierzy się z Rafaelem Nadalem. Hiszpanowi do rozegrania został jeszcze mecz z Davidem Ferrerem, ale awans z pierwszego miejsca ma już zapewniony.