ATP World Tour Finals: Wawrinka wygrywa, Nadal awansuje

/ Anna Niemiec , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Stan Wawrinka pokonał w dwóch setach Davida Ferrera i dzięki temu wciąż zachowuje szanse na awans do półfinału londyńskiej imprezy. Pewny gry w najlepszej czwórce jest już Rafael Nadal.

Środowe spotkanie lepiej rozpoczął Hiszpan, który przełamał serwis rywala w czwartym gemie. Przy wyniku 5:3 tenisista z Półwyspu Iberyjskiego miał okazję zakończyć pierwszego seta przy pomocy własnego podania, ale nie zdołała jednak wykorzystać tej szansy. W tym momencie mecz się odwrócił. Wawrinka zdobył sześć kolejnych gemów, dzięki czemu nie tylko zapisał pierwszą partię na swoim koncie, ale również objął prowadzenie 2:0 w następnym secie. Tegoroczny mistrz Roland Garros potwierdził swoją przewagę przełamując rywala po raz drugi w piątym gemie i zwyciężył 6:2.

Moja gra wyglądała trochę lepiej dzisiaj – przyznał po meczu Wawrinka. – Miałem zły początek, ale w połowie pierwszego seta coś zaczęło się zmieniać. Miałem trochę szczęścia, że on dał mi szansę na powrót do meczu. Jestem zadowolony z wygranej. Szczególnie z tego jak udało mi się odwrócić losy pierwszego seta i później zakończyć mecz – podsumował Szwajcar.

Stan Wawrinka, żeby awansować do półfinału ATP World Tour Finals będzie musiał w piątek pokonać Andy’ego Murraya. Dzięki zwycięstwu Szwajcara nad Ferrerem awans do najlepszej czwórki zapewniony ma już Rafael Nadal.