ATP World Tour Finals: Rojer i Tecau w półfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: atpworldtour.com

Jean-Julier Rojer i Horia Tecau pokonali 6:4, 7:6(3) Ivana Dodiga i Marcela Melo w drugim czwartkowym meczu deblowym ATP World Tour Finals. Holender i Rumun w Londynie nie stracili jeszcze seta i są już pewni gry w półfinale.

W pierwszym secie Rojer i Tecau przełamali Dodiga i Melo już w trzecim gemie. Więcej break pointów już nie było, w związku z czym rozstawieni z "dwójką" Holender i Rumun zwyciężyli 6:4. Druga partia mogła być bliźniaczo podobna do pierwszej. Rojer i Tecau znów zdobyli przełamanie w trzecim gemie, a wszystkie pozostałe pewnie trafiały na konto serwujących. Prawidłowość ta została przerwana dopiero przy stanie 5:4, gdy Holender i Rumun serwowali po zwycięstwo w meczu. Przytrafił się im pierwszy słabszy moment serwisowy i strata podania. Jak się później okazało, nie był to punkt zwrotny tego spotkania. W tiebreaku Rojer i Tecau od początku kontrolowali przebieg wydarzeń i wygrali z Dodigiem i Melo 7-3.

Jean-Julien Rojer i Horia Tecau w pierwszym meczy grupowym również w dwóch setach pokonali Marcina Matkowskiego i Nenada Zimonjicia. Z kompletem zwycięstwem i bezbłędnym bilansem setów przewodzą więc tabeli grupy Fleming/McEnroe. Co więcej są już pewni awansu do półfinału.

Dla nas istotny jest fakt, że szansę na grę w półfinale zachowują Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić. Aby tak się stało Polak i Serb muszą 2-0 w setach pokonać Dodiga i Melo oraz liczyć na to, że Rojer i Tecau w identycznym stosunku rozprawią się z Herbertem i Mahutem. Scenariusz wymagający i mało prawdopodobny, ale jak pamiętamy z najnowszej historii polskiego tenisa – realny.

Grupa Fleming/McEnroe:
J.J. Rojer, H. Tecai (Holandia, Rumunia, 2) – I. Dodig, M. Melo (Chorwacja, Brazylia, 3) 6:4, 7:6(3)