ATP World Tour Finals: Nadal idzie jak burza

Rafael Nadal odniósł drugie imponujące zwycięstwo w ATP World Tour Finals. Leworęczny Hiszpan wygrał z Andy Murrayem 6:4, 6:1, w godzinę oraz 32 minuty.

Spotkanie Nadala z Murrayem zapowiadało się jako szlagier grupy „Ilie Nastase”. Obaj tenisiści w przekonujący sposób wygrali pierwsze mecze.

W pierwszym secie emocji rzeczywiście nie brakowało. Murray już w gemie otwarcia doprowadził do przełamania, jednak Nadal szybko stratę odrobił. Przy stanie 2:3 Szkot wybronił trzy break pointy (w tym dwa od 15-40); a przy 3:4 dwa kolejne (od 15-40). Hiszpan systematycznie podkręcał jednak tempo, a przede wszystkim coraz pewnie czuł się na korcie. W dziesiątym gemie Murray „skapitulował”, przegrywając podanie do 0.

W drugiej partii dominacja Rafaela Nadala była już bezdyskusyjna. Murray tylko w pojedynczych akcjach przypominał o swoich ogromnych możliwościach. Hiszpan stracił zaledwie jednego gema, kończąc spotkanie efektownym „winnerem” z forhendu.

Było to dwudzieste drugie spotkanie pomiędzy tymi tenisistami i szesnaste zwycięstwo Nadala, który jest już praktycznie pewny występu w półfinale ATP World Tour Finals.

W drugim dzisiejszym spotkaniu singlowym Stan Wawrinka zmierzy się z Davidem Ferrerem.