ATP World Tour Finals: pierwsze zwycięstwo Nishikoriego

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Po raz pierwszy w tegorocznej edycji ATP World Tour Finals doszło do trzysetowej konfrontacji. Kei Nishikori wygrał z Tomaszem Berdychem 7:5, 3:6, 6:3, przedłużając swoje szanse na awans do półfinału.

Japończyk i Czech gładko przegrali pierwsze mecze w Londynie, więc dzisiejsze spotkanie dla obu miało ogromne znaczenie. W pierwszym secie tenisiści długo pilnowali podania. W jedenastym gemie Berdych „wyciągnął” z 15-40, ale po chwili nie wykorzystał piłki gemowej. Przy drugiej równowadze Czech odnotował podwójny błąd, a następnie Nishikori popisał się skutecznym returnem. Po zmianie stron Japończyk pewnie utrzymał podanie.

Już w gemie otwarcia drugiej partii Berdych przegrał serwis (na „sucho”), ale od stanu 0:2 przejął inicjatywę, zapisując na konto pięć kolejnych gemów i wygrywając seta 6:3. W decydującej partii o wszystkim zadecydował break, wywalczony przez Nishikoriego w ósmym gemie.

Spotkanie trwało dwie godziny oraz 23 minuty. Była to piąta konfrontacja pomiędzy tymi tenisistami (pierwsza od 2012 roku) i czwarte zwycięstwo Japończyka.

W sesji wieczornej (od godz. 21) dojdzie do szlagierowej konfrontacji fazy grupowej ATP World Tour Finals. O drugie zwycięstwo powalczą Novak Dżoković oraz Roger Federer.