ATP World Tour Finals: świetny początek Nadala

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Rafael Nadal pewnie pokonał Stana Wawrinkę w ostatnim meczu pierwszej kolejki ATP World Tour Finals w londyńskiej O2 Arena. Hiszpan wygrał 6:3, 6:2 i objął prowadzenie w grupie.

Hiszpan i Szwajcar dwukrotnie grali przeciwko sobie w ciągu ostatnich tygodni. W Szanghaju wyraźnie lepszy był Nadal, ale przed 2 tygodniami w Paryżu po dwóch tiebreakach zwyciężył Wawrinka. W Londynie powtórzył się scenariusz z Chin i 29-latek z Manacor znów gładko pokonał szwajcarskiego mistrza Roland Garros.

Początek meczu w wykonaniu obu tenisistów był dość nerwowy. Jak na męski tenis wręcz niespotykany. Dwa pierwsze gemy zakończyły się przełamaniem, w których serwujący nie zdobyli ani jednego punktu! Później sytuacja została już jednak opanowana, a do kolejnego breaka doszło w ósmym gemie. Jego autorem był Nadal, który po chwili przypieczętował zwycięstwo w secie 6:3.

W drugiej odsłonie przewaga Hiszpana była jeszcze bardziej wyraźna. Niezwykłych emocji dostarczył już pierwszy gem, w którym panowie rozegrali aż 20 punktów. Nadal miał aż 7 break pointów, ale ostatecznie Wawrinka utrzymał podanie. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż kolejne gemy seryjnie trafiały na konto Hiszpana. Piąty zawodnik klasyfikacji Race zdobył pięć gemów z rzędu, prowadził 5:1 z przewagą podwójnego przełamania i przy własnym podaniu zakończył spotkanie. Po 1 godzinie i 22 minutach wygrał 6:3, 6:2.

Dzięki pewnemu zwycięstwu nad Stanem Wawrinka Rafael Nadal został liderem grupy Ilie Nastase. Hiszpan podobnie jak Andy Murray wygrał pierwszy mecz w dwóch setach, ale stracił w nim mniejszą liczbę gemów.