ATP World Tour Finals: Murray ogrywa Ferrera

Andy Murray zwycięsko zainaugurował występ w ATP World Tour Finals. Faworyt gospodarzy pokonał Davida Ferrera 6:4, 6:4.

Dyspozycja Murraya w Londynie stała pod znakiem zapytania, gdyż Szkot przed turniejem trenował na kortach ziemnych, pod kątem przygotowań do finału Pucharu Davisa (w dniach 27-29 listopada Wielka Brytania zagra na wyjeździe z Belgią).

Na korcie nie było jednak mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu. Murray grał dzisiaj pewniej od Ferrera, był bardziej wszechstronny i skuteczniejszy w dłuższych wymianach z głębi kortu. W pierwszym secie Hiszpan długo pilnował serwisu, w ósmym gemie wybronił trzy break pointy (w tym dwa od 15-40), ale przy 4:5 i 15-40 odnotował podwójny błąd.

Na otwarcie drugiego seta Ferrer doprowadził do przełamania („na sucho”) i prowadził już 3:1. Murray zdołał odrobić straty, a przy 5:4 doprowadzić do drugiego breaka, kończąc spotkanie efektownym smeczem. Mecz trwał półtorej godziny i było to dwunaste zwycięstwo Brytyjczyka nad Hiszpanem, w ich osiemnastej konfrontacji.

Spotkanie to otworzyło rywalizację w grupie „Stan Smith”. W sesji wieczornej (od godz. 21) zmierzą się Rafael Nadal oraz Stan Wawrinka.