Bazylea: po blisko dwóch latach Federera znów zagra z Nadalem

Po raz pierwszy od dwudziestu jeden miesięcy dojdzie do konfrontacji Rogera Federera z Rafaelem Nadalem. Będzie ona miała miejsce w rodzinnym mieście Szwajcara. W dzisiejszych półfinałach turnieju w Bazylei obaj wygrali w dwóch setach.

Najdłuższa przerwa w słynnych klasykach „Fedal” dobiega końca. Szwajcar i Hiszpan po raz ostatni zmierzyli się w półfinale ubiegłorocznego Australian Open, a leworęczny tenisista z Majorki wygrał 7:6(4), 6:3, 6:3. Nadal był górą nad Federerem łącznie 23 razy (dziesięciokrotnie przegrał), w tym w pięciu ostatnich spotkaniach (Szwajcar po raz ostatni wygrał w 2012 roku, w Indian Wells).

W pierwszym dzisiejszym półfinale faworyt gospodarzy pewnie wygrał z Jackiem Sockiem 6:3, 6:4. W drugim secie Federer prowadził już nawet 5:1, ale 23-letni Amerykanin część strat zdołał odrobić.

Więcej emocji było w drugim spotkaniu, w którym Rafael Nadal pokonał Richarda Gasqueta 6:4, 7:6(7). W obu setach Francuz prowadził 4:2, a w tie breaku drugiego seta nie wykorzystał dwóch setboli przy 6-4! Hiszpan po raz kolejny udowodnił jednak w Bazylei, że jest specjalistą od odrabiania strat.

Finał Swiss Indoors Basel zaplanowany został jutro, na godzinę 14:30. Mecz „na żywo” będzie można obejrzeć w Polsacie Sport.

Półfinały singla:
Roger Federer (Szwajcaria, 1) – Jack Sock (USA) 6:3, 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 3) – Richard Gasquet (Francja, 5) 6:4, 7:6(7)

Półfinały debla:
A. Peya, B. Soares (Austria, Brazylia) – J. Rojer, H. Tecau (Holandia, Rumunia, 2) 6:3, 7:6(5)
J. Murray, J. Peers (Wielka Brytania, Australia) – D. Inglot, R. Lindstedt (Wielka Brytania, Szwecja) 7:5, 1:6, 12-10