Pekin: Nadal znów zagra z Fogninim

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Rafael Nadal awansował do półfinału turnieju ATP w Pekinie i o finał powalczy z Fabio Fogninim, który w tym sezonie trzykrotnie był lepszy od Hiszpana. Kolejne pewne zwycięstwo odniósł Novak Dżoković.

Nadal był pierwszym tenisistą, który awansował do półfinału China Open. W meczu z Jackiem Sockiem przegrał pierwszego seta 3:6, ale później zdołał odwrócić losy spotkania i zwyciężył w kolejnych partiach do czterech i do trzech.

Oczywiście kończyłem mecz, grając lepiej niż na początku. W tym roku przegrywałem wiele spotkań, w których miałem przewagę, więc zwycięstwo w meczu, w którym przegrywałem jest dla mnie ważne – przyznał Nadal.

O awans do finału wcale nie będzie Nadalowi łatwo. Zmierzy się bowiem z Fabio Fogninim, który w tym sezonie jest istną zmorą hiszpańskiego mistrza. Włoch pokonał Nadala trzykrotnie – w Rio de Janeiro, Barcelonie i US Open, a przegrał tylko raz, w finale turnieju w Hamburgu. W Pekinie Fognini gra dość nierówno. Tak też było w spotkaniu ćwierćfinałowym z Pablo Cuevasem. Pierwszego seta Włoch wygrał do jednego, by w drugim zdobyć tylko dwa gemy. W decydującej odsłonie znów okazał się wyraźnie lepszy od Urugwajczyka, zwyciężył 6:2 i awansował do półfinału.

Drugą parę półfinałową tworzą Novak Dżoković i David Ferrer. Obaj pewnie zwyciężyli w ćwierćfinałach. Rozstawiony z "jedynką" Serb po raz kolejny udowodnił, że w Pekinie czuje się znakomicie. Johnowi Isnerowi oddał tylko cztery gemy, dzięki czemu odniósł 27. zwycięstwo w historii startów w Pekinie (wciąż jest niepokonany). Równie gładko do najlepszej czwórki turnieju awansował David Ferrer. Grający z "czwórką" Hiszpan pokonał 6:3, 6:1 Yen-Hsun Lu z Tajwanu.