Pekin: Raonic i Tsonga wyeliminowani

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Milos Raonic oraz Jo-Wilfried Tsonga na pierwszej rundzie zakończyli rywalizację w Pekinie. Pewnie do drugiej rundy awansowali David Goffin oraz Fabio Fognini.

Rozstawiony z „piątką” Milos Raonic nie potrafił znaleźć recepty na Viktora Troickiego. Serb wykorzystał dwie z trzech okazji na przełamanie, wybronił oba break pointy przy własnym podaniu, triumfując 6:4, 6:4. Dla Kanadyjczyka ta porażka jest wyjątkowo bolesna w kontekście rywalizacji o udział w ATP World Tour Finals. W rankingu „Race” plasuje się on aktualnie na dwunastej pozycji.

Praktycznie szanse na występ w Londynie stracił piętnasty w rankingu „Race” Jo-Wilfried Tsonga. Francuz prowadził z Andreasem Haiderem-Maurerem 5:3, a przegrał ostatecznie 6:7(4), 2:6. Pochodzący z Le Mans tenisista w drugim secie korzystał z pomocy medycznej, skarżąc się na zawroty głowy. Nie tym jednak tłumaczył swoją porażkę.

""

Nie jest ważne, czy miałem jakieś drobne zawroty głowy – mówił po meczu Tsonga. – Kluczowe dla mnie jest jak wszedłem w mecz i to, że przegrałem pierwszego seta. W drugiej partii nie grałem dobrze. Dzisiaj nie przegrałem dlatego, że miałem zawroty głowy, ale dlatego, że byłem słaby i tyle.

Pewnie w turniej China Open wszedł David Goffin. Rozstawiony z „siódemką” Belg wygrał z Andreasem Seppim 6:2, 6:3, w godzinę oraz pięć minut. Był to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistami.

W drugiej rundzie David Goffin zmierzy się z kolejnym reprezentantem Włoch – Fabio Fogninim. 28-latek z Sanremo w imponującym stylu rozprawił się dzisiaj z Martinem Kliżanem, wygrywając w 58 minut, 6:2, 6:1.

Pierwsza runda debla:
M. Matkowski, N. Zimonjić (Polska, Serbia, 2) – J. Knowle, O. Marach (Austria) 6:3, 6:4
D. Inglot, R. Lindstedt (Wielka Brytania, Szwecja) – I. Karlović, Ł. Kubot (Chorwacja, Polska) 6:4, 7:6(3)

J. Rojer, H. Tecau (Holandia, Rumunia, 1) – E. Butorac, S. Lipsky (USA) 3:6, 6:3, 10-4