Shenzhen: Berdych i Czilić blisko finału

Czterech najwyżej rozstawionych tenisistów wystąpi w półfinałach turnieju w Shenzhen. Bez straty seta mecze ćwierćfinałowe wygrali Tomasz Berdych oraz Marin Czilić.

Grający z „jedynką” Berdych pewnie wypunktował niżej notowanego rodaka Jiri Vesely’ego. Piąty tenisista rankingu wykorzystał trzy z siedmiu okazji na przełamanie i wybronił wszystkie cztery break pointy, kończąc mecz wynikiem 6:3, 6:2.

O miejsce w finale Tomasz Berdych zagra z Tommym Robredo. Rozstawiony z „trójką” Hiszpan wygrał z Simone Bolellim 1:6, 6:2, 6:4. Był to piąty mecz pomiędzy tymi tenisistami i trzecie zwycięstwo Robredo.

Trudny egzamin w ćwierćfinale przeszedł Marin Czilić, który pokonał Hyeon Chunga 7:6(6), 6:4. 58. w rankingu Koreańczyk w dwóch pierwszych meczach turnieju stracił łącznie trzy gemy (!), a w pierwszym secie dzisiejszej konfrontacji prowadził 3:1. Chorwat zdołał odrobić straty i wygrał tie break, po trzecim setbolu, 8-6.

Drugiego seta Czilić rozpoczął od zdobycia breaka. Chung w szóstym gemie odrobił stratę, ale po chwili gładko przegrał podanie (do 15) i z tych opresji nie zdołał już wyjść. Mecz trwał godzinę oraz 34 minuty.

Nie doszło do ćwierćfinałowego spotkania Guillermo Garcii-Lopeza z Adrianem Mannarino. Rozstawiony z „piątką” Francuz oddał mecze walkowerem, ze względu na uraz prawego biodra.

Ćwierćfinały singla:
Tomasz Berdych (Czechy, 1) – Jiri Vesely (Czechy, 6) 6:3, 6:2
Marin Czilić (Chorwacja, 2) – Hyeon Chung (Korea) 7:6(6), 6:4
Tommy Robredo (Hiszpania, 3) – Simone Bolelli (Włochy) 1:6, 6:2, 6:4
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 4) – Adrian Mannarino (Francja, 5) walkower

Półfinał debla:
C. Guccione, A. Sa (Australia, Brazylia, 3) – D. Inglot, R. Lindstedt (Wielka Brytania, Szwecja, 1) 7:6(5), 7:6(3)