Sankt Petersburg: Raonic najlepszy

/ Anna Niemiec , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Milos Raonic pokonał w finale St. Petersburg Open Joao Sousę i zdobył siódmy tytuł w karierze. Dzięki temu zwycięstwu Kanadyjczyk wciąż liczy się w walce o występ w Finałach ATP World Tour.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczął tenisista rozstawiony z numerem 2, który przełamał rywala w czwartym gemie pierwszego seta, dzięki czemu zapisał tę partię na swoim koncie. Na początku drugiej odsłony meczu tenisista z Półwyspu Iberyjskiego najpierw sam obronił kilka „breakpointów”, a potem odebrał serwis rywalowi i objął prowadzenie 3:1. Sousa utrzymał tę przewagę do końca partii i wyrównał stan rywalizacji. W trzecim secie Milos Raonic przełamał reprezentanta Portugalii już w drugim gemie. Chwilę później 24-latek urodzony w Podgoricy obronił cztery „breakpointy” i wyszedł na prowadzenie 3:0. Ta przewaga okazała się wystarczająco duża i Raonic mógł się cieszyć z siódmego triumfu w imprezie rangi ATP.

Dzięki zwycięstwu w Rosji reprezentant Kraju Klonowego Liścia awansuje na 12 miejsce w rankingu Emirates ATP Race To London. – To byłoby niesamowite, gdyby udało mi się ponownie zakwalifikować do tej imprezy – przyznał Raonic. – Szczególnie, gdy pomyślę o problemach zdrowotnych, które miałem w tym roku. Będzie to wymagało naprawdę wielu zwycięstw w końcówce sezonu, ale wierzę, że jestem w stanie tego dokonać – zakończył Kanadyjczyk.

Finał singla
Milos Raonic (Kanada, 2) – Joao Sousa (Portugalia, 7) 6:3 3:6 6:3

Finał debla
T. Huey, H. Kontinen (Filipiny, Finlandia, 1) – J. Knowle, A. Peya (Austra, 2) 7:5 6:3