Sankt Petersburg: Raonic i Sousa zmierzą się w finale

/ Anna Niemiec , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

W sobotę poznaliśmy dwóch najlepszych tenisistów tegorocznej edycji St. Petersburg Open. O zwycięstwo w rosyjskiej imprezie powalczą Milos Raonic i Joao Sousa.

Jako pierwszy do finału awansował Portugalczyk, który w dwóch setach pokonał Dominica Thiema. Spotkanie lepiej rozpoczął tenisista z Półwyspu Iberyjskiego, który w pierwszym secie szybko objął prowadzenie 4:0 z podwójnym przełamaniem. Austriak zdołał co prawda odrobić stratę jednego „breaka”, ale rywal na więcej już mu nie pozwolił.

W drugiej partii obaj tenisiści po jednym razie stracili swój serwis i o losach tej odsłony meczu musiał zadecydować tie-break. W dodatkowej rozgrywce trochę lepszy okazał się Sousa i to on awansował do finału rosyjskich zawodów.

To miłe uczucie znaleźć się w kolejnym finale – przyznał po meczu reprezentant Portugalii. – Trenujemy tak ciężko, właśnie dla takich chwil, żeby móc wygrywać z takimi zawodnikami jak on. Grałem z nim trzy razy i ani razu nie udało mi się wygrać, ale tym razem wytrzymałem ten mecz dobrze pod względem mentalnym. Nasze poprzednie spotkanie sporo mnie nauczyło i dzisiaj zmieniłem trochę taktykę przeciwko niemu. To jest bardzo wartościowe zwycięstwo dla mnie i bardzo się z niego cieszę – zakończył Sousa.

Drugim finalistą został Milos Raonic, który w dwóch setach pokonał Roberto Bautistę Aguta.

W bilansie bezpośrednich spotkań Kanadyjczyk prowadzi z Portugalczykiem 2:0.

Półfinał singla
Milos Raonic (Kanda, 2)– Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 4) 6:2 7:6(2)
Joao Sousa (Portugalia, 7)– Dominic Thiem (Austria, 3) 6:4 7:6(5)

Półfinał debla
T. Huey, H. Kontinen (Filipiny, Finlandia, 1) – A. Bury, D. Istomin (Białoruś, Uzbekistan) 6:3 7:5
J. Knowle, A. Peya (Austria, 2) – A. Rublew, M. Jużnyj (Rosja, WC) 6;4 6:2