US Open: bolesne pożegnanie Fisha

Mardy Fish, po pełnym dramaturgii spotkaniu, przegrał z Feliciano Lopezem 6:2, 3:6, 6:1, 5:7, 3:6, kończąc tym samym wyczynową karierę. Awans do trzeciej rundy wywalczyli dzisiaj Milos Raonic, David Ferrer, Marin Czilić oraz David Goffin, który „wyciągnął” z 1-2 w setach.

Nękany kontuzjami i problemami zdrowotnymi Fish, zapowiedział, że występ w US Open będzie jego ostatnim w zawodowych rozgrywkach. 34-letni Amerykanin w pierwszej rundzie w czterech setach wygrał z Marco Cecchinato, a dzisiaj był blisko wyeliminowania turniejowej „osiemnastki”.

Amerykanin w czwartym secie serwował przy 5:4 na wygranie meczu, ale w trzech kolejnych gemach wygrał tylko dwie piłki. Decydujący set miał dramatyczny przebieg. Fish zmagał się z potężnymi skurczami, ale leworęczny Hiszpan także odczuwał trudy rywalizacji i wysokiej temperatury. Grający praktycznie na stojąco Fish nie wykorzystał dwóch break pointów w piąty gemie i dwóch kolejnych w siódmym (w obu przypadkach od 15-40).

W samej końcówce Fish miał już problemy nawet z ustaniem na korcie i gorące wsparcie publiczności nie pomogło. Ćwierćfinalista US Open sprzed siedmiu lat w dwóch ostatnich gemach wygrał tylko jedną piłkę (po niewymuszonym błędzie Lopeza).

O awans do najlepszej szesnastki turnieju Feliciano Lopez zagra z Milosem Raonic’iem. Rozstawiony z numerem dziesięć Kanadyjczyk wygrał z Fernando Verdasco 6:2, 6:4, 6:7(5), 7:6(1). Pochodzący z Czarnogóry tenisista odnotował w meczu osiemnaście asów, przy siedmiu podwójnych błędach i ani razu nie dał się przełamać (wybronił cztery break pointy).

Dobrą dyspozycję potwierdził w środę Marin Czilić. Obrońca tytułu wygrał z Jewgienijem Donskojem 6:2, 6:3, 7:5, wykorzystując pięć z ośmiu break pointów i tylko raz tracąc własne podanie. Teraz na drodze Chorwata stanie Grigor Dimitrow lub Michaił Kukuszkin

""

Po raz dziesiąty w trzeciej rundzie US Open zagra David Ferrer. Rozstawiony z „siódemką” Hiszpan wygrał z Filipem Krajinoviciem 7:5, 7:5, 7:6(4). W trzecim secie Serb nie wykorzystał serwisu przy 5:4. Kolejnym rywalem 33-latka z Jawy będzie Jeremy Chardy (nr 27). Francu pokonał w drugiej rundzie Martina Kliżana 7:5, 6:4, 7:6(1).

Obok spotkania Fisha z Lopezem, rozegrano dzisiaj jeszcze dwa pięciosetowe pojedynki. Ten trudny egzamin zdali David Goffin (pokonał Ricardasa Berankisa 5:7, 6:4, 3:6, 6:2, 6:1) oraz Roberto Bautista Agut (lepszy od pogromcy Jerzego Janowicz – Pablo Carreno Busty – 4:6, 6:4, 6:0, 2:6, 6:4). W „nagrodę” zagrają oni ze sobą w trzeciej rundzie.

""

David Ferrer (Hiszpania, 7) – Filip Krajinović (Serbia) 7:5, 7:5, 7:6(4)
Marin Czilić (Chorwacja, 9) – Jewgienij Donskoj (Rosja) 6:2, 6:3, 7:5
David Goffin (Belgia, 14) – Ricardas Berankis (Litwa) 5:7, 6:4, 3:6, 6:2, 6:1
Feliciano Lopez (Hiszpania, 18) – Mardy Fish (USA) 2:6, 6:3, 1:6, 7:5, 6:3
Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 23) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania) 4:6, 6:4, 6:0, 2:6, 6:4
Jeremy Chardy (Francja, 27) – Martin Kliżan (Słowacja) 7:5, 6:4, 7:6(1)
Fabio Fognini (Włochy, 32) – Pablo Cuevas (Urugwaj) 6:3, 6:4, 6:4