Cincinnati: Dołgopolow w półfinale, faworyci też

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Ołeksandr Dołgopolow został sensacyjnym półfinalistą turnieju w Cincinnati. W walce o tytuł liczą się wciąż trzej najwyżej rozstawieni zawodnicy – Novak Dżoković, Roger Federer i Andy Murray.

Dołgopolow wygrał w Cincinnati szczęśliwy los na loterii. W drabince turnieju głównego zastąpił kontuzjowanego Keia Nishikoriego. Szansy nie zmarnował, bo po raz pierwszy od półtora roku dotarł do półfinału rozgrywek ATP World Tour Masters 1000. W piątkowym ćwierćfinale Ukrainiec, który wcześniej pokonał Jerzego Janowicza, okazał się lepszy od turniejowej „szóstki” Tomasa Berdycha. Z Czechem poradził sobie w dwóch setach – wygrał 6:4, 6:2.

Półfinałowym przeciwnikiem Dołgopolowa będzie sam lider światowego rankingu Novak Dżoković. Serb w znakomitym stylu pokonał 6:4, 6:1 Stana Wawrinkę, rewanżując mu się tym samym za finał Rolanda Garrosa. – To był mój najlepszy dotychczasowy występ w tym tygodniu. Doszło do tego w odpowiednim momencie przeciwko jednemu z moich największych rywali, przeciwko człowiekowi, z którym ostatnio przegrałem, kiedy graliśmy w finale Rolanda Garrosa – powiedział „Nole”.

W drugim półfinale zmierzą się dwaj wielcy tenisa – Roger Federer i Andy Murray. Szwajcar pewnie w dwóch setach pokonał 6:3, 6:4 pogromcę Rafaela Nadala – Feliciano Lopeza. Szkot o miejsce w najlepszej „4” Western & Southern Open musiał walczyć przez trzy sety z Richardem Gasquetem. Ostatecznie zwyciężył Francuza 4:6, 6:1 i 6:4.