Kitzbuhel: Kohlschreiber z Thiemem o finał

Philipp Kohlschreiber wygrał z Fabio Fogninim 7:6(0), 6:4 i w szlagierowym półfinale turnieju w Kitzbuhel zagra z Dominikiem Thiemem. O drugie miejsce w finale powalczy dwóch tenisistów notowanych w drugiej setce rankingu ATP.

Kohlschreiber wygrał z Fogninim po raz trzeci, w ich czwartej konfrontacji. W pierwszym secie Włoch nie wykorzystał dwóch setboli przy 5:4, 40-15 i własnym podaniu! Ostatecznie doszło do tie breaka, w którym rozstawiony z „trójką” Fognini nie ugrał nawet punktu.

W drugiej partii Niemiec poszedł za ciosem, wygrywając cztery pierwsze gemy. Ekscentryczny tenisista z Sanremo zdołał odrobić tylko część strat, przegrywając cały mecz w godzinę oraz 38 minut.

O miejsce w finale Philipp Kohlschreiber zagra z Domnikiem Thiemem, który walczy o trzeci tytuł z rzędu. Najwyżej rozstawiony w imprezie Austriak prowadził z Albertem Montanesem 7:6(3), 3:2, gdy doświadczony Hiszpan skreczował.

Piąty mecz w Kitzbuhel wygrał Paul-Henri Mathieu, który do turnieju przedzierał się przez eliminacje. 33-letni Francuz ograł dzisiaj Federico Delbonisa 6:3, 0:6, 6:3, a w decydującym secie prowadził już nawet 5:0.

O miejsce w finale Mathieu zagra z Nicolasem Almagro, który w Austrii korzysta z „zamrożonego rankingu”. Utytułowany Hiszpan wygrał w ćwierćfinale z Duszanem Lajoviciem 6:3, 6:4.

Ćwierćfinały singla:
Dominic Thiem (Austria, 1) – Albert Montanes (Hiszpania, LL) 7:6(3), 6:3
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 6) – Fabio Fognini (Włochy, 3) 7:6(0), 6:4
Paul-Henri Mathieu (Francja, Q) – Federico Delbonis (Argentyna) 6:3, 0:6, 6:3
Nicolas Almagro (Hiszpania, PR) – Duszan Lajović (Serbia) 6:3, 6:4

Ćwierćfinały debla:
N. Almagro, C. Berlocq (Hiszpania, Argentyna, PR) – P. Carreno Busta, A. Sa (Hiszpania, Brazylia) 6:1, 6:1
R. Haase, H. Kontinen (Holandia, Finlandia) – J. Knowle, P. Oswald (Austria) 6:3, 7:5