Waszyngton: Nishikori z problemami, ale w 3. rundzie

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Kei Nishikori potrzebował trzech setów, żeby awansować do trzeciej rundy w Waszyngtonie. Zwycięstwa we wtorek odnieśli również Marin Czilić, Lleyton Hewitt czy Sam Groth.

Japończyk w pierwszej rundzie miał wolny los i rozpoczął zmagania w drugiej od pojedynku z Jamesem Duckworthem. Australijczyk napsuł mu sporo krwi. Wygrał pierwszego seta po tie breaku 7:6(8), broniąc wcześniej setbola. W drugim do głosu doszedł już Nishikori i oddał rywalowi tylko jednego gema. Trzecia partia znów była wyrównana i zadecydowało jedno przełamanie na korzyść piątego tenisisty świata.

Do trzeciej rundy awansował także Marin Czilić. Triumfator ubiegłorocznego US Open w nocnym meczu (spotkanie rozpoczęło się już po północy) pokonał 7:6(2), 6:3 Hyeon Chunga. Koreańczyk jest jednym z zaledwie czterech nastolatków klasyfikowanych w czołowej „100” rankingu ATP. Ogromny talent potwierdził w pierwszym secie, w którym zmusił Chorwata do gry w tie breaku.

W trzech innych spotkaniach drugiej rundy, które rozegrano we wtorek, zwyciężali Vasek Pospisil, Sam Querrey oraz Jack Sock.

Siedem par walczyło natomiast o prawo gry w drugiej rundzie. Lleyton Hewitt otrzymał dziką kartę do turnieju głównego i ostatni występ w Waszyngtonie zainaugurował zwycięstwem w dwóch setach nad rodakiem Johnem-Patrickiem Smithem. Wygrał także jego rodak Sam Groth. Najmocniej serwujący człowiek świata pokonał 7:6(8), 4:6, 6:3 Thomaza Bellucciego.

Kei Nishikori (Japonia, 2) – James Duckworth (Australia) 6:7(8), 6:1, 6:4
Marin Czilić (Chorwacja, 3) – Hyeon Chung (Korea Południowa) 7:6(2), 6:3
Vasek Pospisil (Kanada, 12) – Donald Young (USA) 7:5, 6:3
Sam Querrey (USA, 13) – Go Soeda (Japonia) 6:3, 5:7, 6:4
Jack Sock (USA, 15) – Ruben Bemelmans (Belgia) 7:6(7), 6:3

Lleyton Hewitt (Australia, WC) – John-Patrick Smith (Australia, Q) 6:3, 6:4
Sam Groth (Australia) – Thomaz Bellucci (Brazylia) 7:6(8), 4:6, 6:3
Gilles Muller (Luksemburg) – Malek Jaziri (Tunezja) 6:3, 7:5