Atlanta: Isner o krok od hat-tricka

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

John Isner pokonał w półfinale Denisa Kudlę i zagra o trzeci z rzędu tytuł w Atlancie. Jego finałowym rywalem będzie Marcos Baghdatis.

Najwyżej rozstawiony tenisista turnieju w meczu o finał zmierzył się z rewelacją BB&T Atlanta Open. Kudla po raz pierwszy w karierze znalazł się na tym szczeblu rozgrywek ATP, a przecież do drabinki głównej przebijał się przez eliminacje.

Kwalifikant nie okazywał żadnej tremy i wygrał pierwszego seta 6:4. W drugim inicjatywę przejął Isner i oddał rodakowi tylko 2 gemy. Decydująca partia też zakończyła się zwycięstwem turniejowej „jedynki”. Obrońca tytułu przełamał Kudlę, kiedy ten serwował na 6:6. Najlepszy amerykański tenisista po raz kolejny skorzystał z największego atutu, czyli serwisu, bo przy własnym podaniu stracił tylko 6 punktów.

W finale Isner spotka się z Baghdatisem, dla którego będzie to pierwszy mecz o tytuł od 2011 roku. Cypryjczyk w wyrównanym pojedynku okazał się lepszy od Gillesa Mullera, mimo że przegrał pierwszego seta 6:7(4). W drugim decydujący break należał do niego (6:3), a w trzecim rozstrzygnął na swoją korzyść tie breaka 7-4. Wcześniej Baghdatis mógł zakończyć konfrontację, kiedy serwował przy stanie 6:5, ale dał się przełamać.