Atlanta: rozstawionych gra w kratkę

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

John Isner i Vasek Pospisil awansowali do ćwierćfinału w Atlancie. Dla odmiany z rywalizacji odpadli Jack Sock, który padł ofiarą Denisa Kudli, i Adrian Mannarino.

Zwycięstwo kwalifikanta Kudli nad rozstawionym z „trójką” rodakiem było największą niespodzianką czwartkowych zmagań w Atlancie. 22-latek wygrał 16 z 18 meczów od początku czerwca, łącznie z challengerem w Ilkley. Amerykanin podtrzymał znakomitą passę, pokonując Socka 7:6(6), 6:3.

Kudla podkreślał po spotkanie wagę dobrej postawy przy wysokiej temperaturze na dworze. – Wydaje mi się, że udanie serwowałem w ważnych momentach i bardzo dobrze grałem w kluczowych punktach, dając sobie szansę na ofensywną grę. Jestem bardzo zadowolony z mojego występu w tym upale – powiedział. W ćwierćfinale pogromca Socka spotka się z Dudi Selą. Tenisista z Izraelu okazał się lepszy od Benjamina Beckera.

Los Socka podzielili grający z numerem cztery Adrian Mannarino, który uległ w dwóch setach Go Soedzie, oraz reprezentant gospodarzy Steve Johnson. Amerykanin przegrał 2:6, 4:6 z Ricardasem Berankisem. Soedę w ćwierćfinale czeka spotkanie z Gilessem Mullerem. Luksemburczyk wyeliminował innego amerykańskiego zawodnika – Jareda Donaldsona.

Berankis natomiast o awans do półfinału będzie miał naprawdę trudno, bo zmierzy się z Johnem Isnerem. Turniejowej „jedynki” nie zdołał pokonać Radek Stepanek, choć oba sety kończyły się tie breakiem. Najlepszy tenisista ze Stanów Zjednoczonych pierwszego wygrał 7-3, drugiego 8-6, a w całym spotkaniu posłał aż 33 asy. Po spotkaniu Isner dziękował za wsparcie kibicom. – To daje mi ogromną przewagę. Wprawdzie nic nie gwarantuje, ale tłum i fani z Georgii naprawdę mi pomagają – mówił faworyt rozgrywek.

Czwartą parę ćwierćfinalistów stworzą rozstawiony z „dwójką” Vasek Pospisil oraz Marcos Baghdatis grający w Atlancie z „piątką”. Obaj do zwycięstwa w drugiej rundzie potrzebowali trzech setów.