Bastad: znamy pary półfinałowe

/ Agnieszka Śrutwa , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Niemiecki nastolatek  Alexander Zverev  to objawienie SkiStar Swedish Open w Bastad. Urodzony w 1997 roku tenisista (aktualnie 123. rakieta świata), pokonał dziś 5:7, 6:4, 6:2 Brazyliczyka Tomaza Bellucciego. W półfinale zmierzy się z faworytem Tommym Robredo.

Niemiec po raz drugi w tym roku –rywalizował z Brazylijczykiem. W zeszłym miesiącu zawodnicy spotkali się w meczu pierwszej rundy w Nottingham, gdzie również zwyciężył Zverev. Ich piątkowy pojedynek w Bastad trwał dwie godziny i 28 minut. – On grał niewiarygodnie w pierwszym secie. Musiałem jakoś wejść w ten mecz i szczęśliwie, udało mi się w końcówce wygrać . Bardzo się cieszę, że jestem w półfinale. Nie mogę się doczekać jutra – stwierdził po meczu młody tenisista.

Pierwszy półfinał turnieju ATP World Tour z udziałem Zvereva miał miejsce rok temu w Hamburgu. Pokonał go wtedy David Ferrer. Tym razem Niemiec przeciwstawi się dwukrotnemu triumfatorowi turnieju w Bastad – Tommy’emu Robredo. 33-letni Hiszpan wygrał imprezę w 2006 i 2008 roku. W piątkowym ćwierćfinale pewnie rozprawił się ze swoim rówieśnikiem, Francuzem Paulem-Henrim Mathieu – 6:3, 6:3. Mecz trwał 77 minut. To dla Hiszpana pierwszy awans do półfinału w tym sezonie.

W górnej połówce drabinki pogromca rozstawionego z numerem jeden Davida Goffina – Benoit Paire – bez większych problemów poradził sobie z reprezentantem Uzbekistanu, Denisem Istominem. Francuz wygrał w dwóch setach, 6:4, 6:2. Parie ma szansę awansować do finału rozgrywek z cyklu ATP World Tour po raz pierwszy od dwóch lat.

Jego przeciwnikiem w półfinale będzie Pablo Cuevas, który potrzebował 73 minut na pokonanie Steve’a Darcisa – 6:3, 6:4. Urugwajski tenisista ma szansę na obronę tytułu w Bastad. W zeszłym roku pokonał w finale Joao Sousę, zdobywając swój pierwszy zawodowy tytuł w karierze.