Tytuł pojedzie za ocean

/ Anna Wilma , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Nierozstawiony tenisista belgijski, Steve Darcis, został zwycięzcą kolejnej edycji Regions Morgan Keegan Championships, rozgrywanego w Memphis. Zawodnik pokonał w finale Szweda Robina Soderlinga (numer 8) 6:3, 7:6(5). To jego druga wygrana w rozgrywkach ATP.

W lipcu 2007 roku Darcis sprawił niemałą niespodziankę nie tylko w swoim kraju, ale na całym świecie, triumfując w holenderskim Amersfoort. Został najniżej klasyfikowanym tenisistą sezonu, który zdobył główną premię. Znajdował się wówczas na dwieście dziewięćdziesiątym siódmym miejscu w rankingu.

Początek sezonu 2008 w wykonaniu Belga również nie był rewelacyjny. Wygrał tylko dwa mecze, przegrywając pięć. Osiągnął drugą rundę w Sydney. W trakcie zawodów w Memphis stracił tylko dwa sety!

Pierwsza partia spotkania przebiegała pod dyktando Belga, do niego należały zwłaszcza jej ostanie gemy. Set numer dwa był bardziej porywający, jednak konsekwentny Darcis szybko spowodował, że Szwed mógł zapomnieć o kolejnym tytule ATP.

Robin Soderling (numer 8) w zeszłym tygodniu przegrał finał w Rotterdamie. To pierwszy reprezentant skandynawskiego kraju od października 2005 roku, który doszedł do finału profesjonalnego turnieju! Przed trzema laty dokonał tego Jonas Bjorkman, wygrywając w Wietnamie z Radkiem Stepankiem. To jego siódmy pojedynek finałowy i drugi w Memphis.

W finale gry podwójnej Mahesh Bhupathi i Mark Knowles okazali się lepsi od tajskich braci Ratiwatana.

Mecze finałowe
Steve Darcis (Belgia) – Robin Soderling (Szwecja, 8) 6:3, 7:6(5)
Mahesh Bhupathi, Mark Knowles (Indie, Bahama) – Sanchai Ratiwatana, Sonchat Ratiwatana (Tajlandia) 7:6(5), 6:2