Wimbledon: Dżoković czeka w finale

Novak Dżoković po raz trzeci z rzędu (czwarty łącznie) wystąpi w finale Wimbledonu. Obrońca tytułu wygrał dzisiaj z Richardem Gasquetem 7:6(2), 6:4, 6:4.

Pierwszy półfinał turnieju mężczyzn przyniósł sporo efektownego tenisa, ale poziom emocji pozostawiał sporo do życzenia. Gasquet, który po raz drugi wystąpił w półfinale Wimbledonu (pierwszy raz miał miejsce osiem lat temu), nie potrafił znaleźć recepty na lidera rankingu i wyraźnie odczuwał zmęczenie trudami całej imprezy.

Dżoković rozpoczął mecz w najlepszy możliwy sposób, gdyż najpierw bez większych problemów utrzymał podanie, a następnie doprowadził do przełamania (po serii znakomitych kontr). Serba trochę ta sytuacja chyba „uśpiła”, gdyż Gasquet natychmiast wywalczył re-breaka. Do końca seta obaj tenisiści bardzo pewnie pilnowali serwisu. Tie break był popisem lidera rankingu, który od stanu 2-2 wygrał pięć kolejnych punktów.

""

Drugi i trzeci set miały bardzo zbliżony przebieg – Dżoković w początkowej fazie doprowadzał do przełamania, utrzymując przewagę do końca. Przy stanie 3:5 w trzeciej partii i własnym podaniu Gasquet zdołał obronić dwa meczbole, ale po chwili Serb „na sucho” utrzymał swój serwis. Mecz trwał dwie godziny oraz 21 minut.

""

W niedzielę Novak Dżoković po raz czwarty wystąpi w finale Wimbledonu. Serb po tytuł sięgnął w 2011 oraz 2014 roku, zaś dwa lata temu przegrał mecz o tytuł z Andy Murrayem. Być może za dwa dni będzie okazja do rewanżu, gdyż w drugim półfinale Szkot zmierzy się z Rogerem Federerem.