Wimbledon: stracony set Federera

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Roger Federer, Viktor Troicki, Roberto Bautista-Agut i Marin Czilić jako pierwsi zapewnili sobie w niedzielę miejsca w najlepszej szesnastce Wimbledonu.

Z turniejem w Londynie pożegnał się Dustin Brown. Reprezentant Niemiec, który pokonał rundę wcześniej Rafaela Nadala i zyskał sobie sympatię widzów, przegrał z Viktorem Troickim. W pierwszym secie Serb zdobył przełamanie w samej końcówce, a w drugim był lepszy w tie breaku. Brown zdołał zmniejszyć rozmiary porażki, zwyciężając w trzeciej partii, ale w czwartej znów górą – i to dzięki różnicy dwóch przełamań – był Troicki.

Pierwszego seta w tegorocznych rozgrywkach stracił Roger Federer. Szwajcar mierzył się z groźnym i obdarzonym dobrymi warunkami fizycznymi Australijczykiem. W pierwszej i drugiej partii Szwajcar radził sobie z rywalem bardzo dobrze. Zdobył po jednym przełamaniu, które w zupełności wystarczyło do wygranej. Jednak w trzeciej partii już mu się to nie udało, a w tie breaku popełniony w kluczowym momencie podwójny błąd serwisowy kosztował go seta. Czwarta odsłona znów jednak należała do Szwajcara, który zwyciężył bardzo pewnie. W meczu wygrał po pierwszym podaniu aż 90% piłek i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem.

Tylko na kilka minut na kort wrócili John Isner i Marin Czilić. Wczoraj spotkanie przerwano przy stanie 10:10 w decydującej partii. Po wznowieniu gry Chorwat utrzymał podanie, a potem od razu udało mu się przełamać Amerykanina, chociaż dopiero za czwartą piłką meczową.

Najkrócej trwał pojedynek Roberto Bautisty-Aguta z Nikołozem Basilaszwilim. Gruzin, który w debiucie na Wimbledonie dotarł do trzeciej rundy, wyrównaną walkę z rywalem nawiązał tylko w pierwszej partii. Z racji braku przełamań o rozstrzygnięciu decydował tie break. Hiszpan wygrał go do czterech. W dalszej części spotkania emocji już nie było. Bautista-Agut przejął inicjatywę i zdeklasował przeciwnika, oddając mu w dwóch następnych partiach tylko gema.

Trzecia runda singla:
Roger Federer (Szwajcaria, 2) – Sam Groth (Australia) 6:4, 6:4, 6:7(5), 6:2
Marin Czilić (Chorwacja, 9) – John Isner (USA, 17) 7:6(4), 6:7(8), 6:4, 6:7(4), 12-10
Viktro Troicki (Serbia, 22) – Dustin Brown (Niemcy) 6:4, 7:6(3), 4:6, 6:3
Roberto Bautista-Agut (Hiszpania, 20) – Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 7:6(4), 6:0, 6:1