Najlepsi zagrają w finale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

W finale turnieju w Acapulco dojdzie do argentyńsko-hiszpańskiego finału. O tytuł powalczą główny faworyt imprezy David Nalbandian, który minionej nocy czasu polskiego w dwóch setach pokonał Luisa Hornę oraz Nicolas Almagro, który po zaciętym pojedynku wyeliminował Jose Acasuso.

Turniej Abierto Mexcicano Telcel kończy pierwszą część sezonu na kortach ziemnych, tenisiści na czerwoną mączkę powrócą w połowie kwietnia, tym razem już do Europy. Finał zawodów w Acapulco zapowiada się niezwykle interesująco, gdyż spotkają się dwaj tenisiści, którzy w tym roku na „cegle” radzą sobie najlepiej.

David Nalbandian po triumfie tydzień temu w Buenos Aires i w Acapulco nie ma sobie równych. W meczu półfinałowym pokonał on Luisa Hornę 7:5, 6:1. Pochodzący z Cordoby tenisista znakomicie w tym spotkaniu serwował, zanotował osiem asów, a przy swoim podaniu przegrał łącznie trzynaście piłek. Pojedynek skończył się po osiemdziesięciu minutach.

Dużo trudniejszą przeprawę miał tegoroczny zwycięzca z Costa do Sauipe, Nicolas Almagro. Hiszpan stoczył bardzo zaciętą batalię z Jose Acasuso, wygraną 6:4, 3:6, 7:5. W decydującym secie to Argentyńczyk jako pierwszy zdobył przewagę breaka, jednak Almagro szybko odrobił straty. Serwując przy stanie 5:6 tenisista z Ameryki Południowej wyszedł ze stanu 15:40, doprowadzając do piłki gemowej na 6:6. Od tego stanu Hiszpan wygrał kolejne trzy punkty, a tym samym całe spotkanie. Mecz trwał dwie godziny oraz trzynaście minuty.

David Nalbandian i Nicolas Alamgro zagrają przeciwko sobie dopiero po raz drugi, a pierwszy na kortach ziemnych. Pod koniec ubiegłego sezonu Argentyńczyk pokonał Hiszpana w pierwszej rundzie halowego turnieju Masters Series w Paryżu 6:4, 6:4, by później wygrać całą imprezę.