Wimbledon: pewny Dżoković w trzeciej rundzie

/ Antoni Cichy , źródło: wimbledon.com, foto: AFP

Novak Dżoković nie miał najmniejszych problemów z awansem do trzeciej rundy Wimbledonu. Rozstawieni tenisiści jak jeden mąż wygrywali pierwsze środowe mecze.

Serb na razie przechodzi z rundy do rundy z lekkością. Zaczął od pewnego zwycięstwa nad Phillipem Kohlschreiberem. Kolejny krok ku obronie tytułu zrobił, pokonując w trzech setach Jarkko Nieminena. Popularny „Nole” w 91 minut wygrał 6:4, 6:2, 6:3, dając się tylko raz przełamać. Fin, dla którego był to prawdopodobnie ostatni mecz na Wimbledonie, nie wyglądał na przygnębionego. Opuszczał kort centralny, machając kibicom.

Kolejnym rywalem Dżokovicia będzie Bernard Tomic. Rozstawiony z „27” Australijczyk okazał się lepszy od Pierre-Huguesa Herberta.

Zdecydowanie trudniej było o awans do trzeciej rundy Grigorowi Dimitrowowi. Bułgar stoczył zacięty, trwający ponad trzy godziny pojedynek z Amerykaninem Stevem Johnsonem. W dwóch z trzech setów decydował tie break. Pierwszego Dimitrow wygrał 10-8, a drugiego – w trzeciej partii – 7-2. O czwartą rundę powalczy z Richardem Gasquetem, który zwyciężył 6:0, 6:3, 6:3 Kenny’ego De Scheppera.

Rozstawiony z „16” David Goffin zakończył w środę przygodę z Wimbledonem Liama Broady’ego. Belgowi wystarczyły do tego trzy sety, z czego tylko pierwszy był wyrównany, bo decydował tie break. W dwóch kolejnych Brytyjczyk zdołał urwać rywalowi po jednym gemie.