Roland Garros: wielki spektakl w półfinale przerwany – dokończenie w sobotę

Drugiego finalistę męskiej rywalizacji Roland Garros poznamy dopiero w sobotę. Stojące na niezwykle wysokim poziomie spotkanie Novaka Dżokovicia z Andy Murrayem zostało przerwane w połowie czwartego seta.

Tenis jest sportem nieobliczalnym, potrafiącym zaskakiwać w najmniej spodziewanym momencie. Dobitnie dowiodła tego pierwsza część konfrontacji Serba z Brytyjczykiem. Lider rankingu dwa pierwsze set rozegrał perfekcyjnie, nie dopuścił rywala do ani jednego break pointa. Murray z kolei grał bardzo nierówno. W dziewiątym gemie pierwszego seta odnotował serię błędów, które kosztowały go przegranie partii.

W drugim secie dominacja lidera rankingu była jeszcze bardziej widoczna, a Murray stracił podanie w piątym oraz ostatnim dziewiątym gemie (przy setbolu popsuł bardzo prosty smecz po koźle).

""

Wydawało się, że po raz kolejny „Nole” bezlitośnie wypunktuje swojego oponenta. W trzecim secie z Murraya jakby zeszło trochę presji. Pierwszym kluczowym momentem był szósty gem, w którym Szkot w znakomitym stylu wyciągnął z 15-40. W jedenastym gemie z kolei doprowadził do przełamanie, zagrywając serię punktów najwyższej jakości. Niesiony wsparciem publiczności Murray następnie przypieczętował zwycięstwo własnym podaniem.

""

Czwarty set to tenisowe wyżyny z obu stron. W trzecim gemie Murray zdołał doprowadzić do przełamania, ale Dżoković w wielkim stylu natychmiast stratę odrobił. W szóstym gemie Szkot po raz kolejny wyciągnął z 15-40, wykorzystując drugą piłkę gemową. Przy stanie 3:3 na korcie pojawił się superviosr i po konsultacji z tenisistami, podjęto decyzję o przerwaniu tego niesamowitego spektaklu. Spotkało się to oczywiście z niezadowoleniem publiczności, jednak zapadające ciemności i nadciągająca burza były argumentami nie do podważenia.

""

Dokończenie spotkania jutro, od godziny 13. Na godzinę 15 zaplanowano natomiast finał turnieju kobiet (Serena Williams kontra Lucie Szafarzova), z okazji którego przygotowaliśmy dla Was konkurs (szczegóły TUTAJ).

Półfinał singla:
Novak Dżoković (Serbia, 1) – Andy Murray (Wielka Brytania, 3) 6:3, 6:3, 5:7, 3:3 – dokończenie w sobotę