Genewa: Bellucci i Sousa w finale

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Thomaz Bellucci i Joao Sousa zagrają o tytuł w turnieju ATP w Genewie. Dla Brazylijczyka to pierwszy finał w zawodowych rozgrywkach od dwóch i pół roku.

W półfinale 27-letni Brazylijczyk pokonał innego tenisistę z Ameryki Południowej, Santiago Giraldo. Dla notowanego na 60. miejscu w rankingu ATP Bellucciego było to czwarte z rzędu zwycięstwo nad Kolumbijczykiem. Na dodatek odniesione w przekonującym stylu – Brazylijczyk nie musiał bronić ani jednego break pointa, a sam uzyskał trzy przełamania. W ciągu 1 godziny i 10 minut triumfował 6:3, 6:4.

To moje ulubione miejsce to gry – przyznał Bellucci. – Warunki na korcie są takie, jak lubię. Czuję się tutaj naprawdę zrelaksowany – mówił Brazylijczyk, który ostatnie turniejowe zwycięstwo odniósł właśnie w Szwajcarii, w 2012 roku w Gstaad. Od tamtego sezonu nie grał w ani jednym finale zawodowego cyklu.

Drugim finalistą został Joao Sousa. Rozstawiony z "szóstką" Portugalczyk pokonał 6:3, 2:6, 6:4 Federico Delbonisa. O jego zwycięstwie zadecydował jeden break w trzeciej partii, którego zdobycie zakończyło spotkanie. Dla Portugalczyka to czwarty singlowy finał w cyklu ATP.