Montanes eliminuje Andriejewa

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Igor Andriejew został pierwszym tenisistą rozstawionym, który odpadł z turnieju Abierto Mexicano Telcel. W poniedziałek Rosjanin, grający w Acapulco z „szóstką”, przegrał w trzech setach z Albertem Montanesem. Swoje mecze wygrali natomiast Juan Monaco oraz Nicolas Almagro.

Dla Igora Andriejewa start w Meksyku był już trzecim w tym sezonie turniejem na kortach ziemnych. W ubiegłym tygodniu doszedł on do ćwierćfinału w Buenos Aires, w którym musiał uznać wyższość Jose Acasuso. W pierwszej rundzie zawodów w stolicy Argentyny pokonał właśnie Montanesa, wygrywając po dramatycznym spotkaniu 6:3, 6:7(10), 7:6(4)
W Acapulco rewanż 27-letniu Hiszpanowi powiódł się znakomicie, gdyż zwyciężył 7:6(4), 6:3. Mecz trwał godzinę i czterdzieści trzy minuty.

W drugiej rudzie Montanes zmierzy się ze swoim rodakiem Marcelem Granollersem-Pujolem. Ten hiszpański kwalifikant pokonał w poniedziałek startującego z „dziką kartą” reprezentanta gospodarzy Bruno Rodrigueza 6:3, 6:3.

Sporo napocić musiał się wczoraj rozstawiony z trójką Juan Monaco. Reprezentant Argentyny, który w ubiegłym tygodniu nieoczekiwanie przegrał w pierwszej rundzie w Buneos Aires z Agustin Callerium, tym razem trafił na innego ze swoich rodaków, Juana Pablo Brzezickiego. Pierwszy set skończył się bez niespodziankę, zwycięstwem wyżej z notowanych Argentyńczyków 6:3. W drugiej partii Brzezicki znakomicie serwował, ani razu nie został przełamany, a sam wywalczył dwa breaki. Decydująca set należał jednak do Monaco, któremu wystarczyło tym razem wygrać jeden gem serwisowy rywala. Mecz skończył się po godzinie i pięćdziesięciu dwóch minutach.

Zdecydowanie najkrócej przebywali wczoraj na korcie Nicolas Almagro i Jiri Vanek. Rozstawiony z szóstką Hiszpan w pięćdziesiąt cztery minuty zwyciężył 6:1, 6:2. Był to już dziesiąty wygrany mecz Almagro na kortach ziemnych w tym sezonie. Pozostaje on z jedną porażką na korcie, w ubiegłym tygodniu w Buenos Aires przy stanie 3:6, 1:2 meczu z Juanem Ingacio Chelą, skreczował ze względu na uraz pachwiny. Jak się dziś okazało kontuzja zbyt poważna nie była.

Wyniki I rundy:
Juan Monaco (Argentyna, 3) – Juan Pablo Brzezicki (Argentyna) 6:3, 2:6, 6:3
Nicolas Almagro (Hiszpania, 6) – Jiri Vanek (Czechy) 6:1, 6:2
Albert Montanes (Hiszpania) – Igor Andriejew (Rosja, 7) 7:6(4), 6:3
Marcel Granollers-Pujol (Hiszpania) – Bruno Rodriguez (Meksyk, WC) 6:3, 6:3

Zobacz komplet wyników I dnia turnieju mężczyzn turnieju Abierto Mexicano Telcel w Acapulco