Casablanca: Ouahab zatrzymany

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Sklasyfikowany na 313. miejscu Lamine Ouahab zakończył występ w turnieju ATP w Casablance. Reprezentant gospodarzy, który robił furorę, przegrał z Danielem Gimeno-Traverem.

30-letni Ouahab najpierw pokonał Robina Haase, a potem rozprawił się z najwyżej rozstawionym w turnieju Guillermo Garcią-Lopezem. Marokańczyk był największą niespodzianką imprezy w Casabalnce. Zatrzymał się na ćwierćfinale, w którym silniejszy okazał się Daniel Gimeno-Traver. Ouahab nie ma się jednak czego wstydzić, bo przegrał nieznacznie. W pierwszym secie był gorszy o jedno przełamanie, w drugim o dwa.

W półfinale Hiszpan zmierzy się z Jirim Veselym. Rozstawiony z trójką Czech w godzinę i dwadzieścia minut uporał się z Aljazem Bedene. Pierwszy set był jednostronny. Słoweniec zdobył gema tylko na początku, a potem na korcie rządził faworyzowany Vesely. Bardziej wyrównana była druga partia. Czech przełamał rywala, ale w samej końcówce ten miał okazje na odrobienie strat. Nie wykorzystał ich i koniec końców przegrał 1:6, 4:6.

Drugą półfinałową parę stworzą Martin Klizan i Damir Dzumhur. Słowak po zaciętym meczu pokonał Nicolasa Almagro. Wygrał w dwóch setach, ale musiał się sporo napracować. Pierwszą partię rozstrzygnął na swoją korzyść dzięki różnicy przełamanie, a w drugiej do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie break. Z kolei 22-letni Bośniak pokonał Andreasa Haidera-Maurera. W pierwszym secie prowadził już 5:1, ale wygrał 6:3. W drugim na samym początku przełamał Austriaka i utrzymał przewagę do końca.