Miami: piąty tytuł Dżokovicia

/ Anna Niemiec , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Novak Dżoković kontynuuje doskonałe występy w tym roku. Serb pokonał Andy’ego Murraya i po zwycięstwach w Australian Open oraz Indian Wells, okazał się najlepszy również w Miami Open.

W pierwszym secie spotkania obaj tenisiści mieli problem z utrzymaniem podania, gdy musieli serwować pod słońce. Obaj zawodnicy zdobyli po dwa przełamania i o losach partii zadecydował tie-break, w którym lepszy okazał się lider światowego rankingu.

W drugiej odsłonie pojedynku decydujący okazał się 10 gem, w którym szkocki tenisista przełamał serwis rywala i dzięki temu zwyciężył 6:4.

Trzeciego seta lepiej rozpoczął Serb, który objął prowadzenie 2:0. Następny gem był bardzo długi. Murray obronił w nim pięć „breakpointów”, ale przy szóstej okazji dla Dżokovicia musiał skapitulować. To podcięło skrzydła reprezentantowi Wielkiej Brytanii, który nie był już w stanie nawiązać walki z obrońcą tytułu i przegrał 0:6.

Novak Dżoković trzeci raz w karierze zdołał wygrać turnieje w Indian Wells i Miami w tym samym roku. To 23 tytuł serbskiego tenisisty w imprezie rangi ATP World Tour Masters 1000. Andy Murray dzięki występowi w finale Miami Open awansuje na trzecie miejsce w światowym rankingu.