Llodra rozgrywa mecz życia i wygrywa turniej w Rotterdamie

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Michael Llodra wygrał swój trzeci w karierze, a drugi w tym sezonie turnieju ATP Tour. W finale zawodów ABN AMRO World Tennis Tournament w Rotterdamie Francuz pokonał po bardzo zaciętym spotkaniu Robina Soderlinga.

Przebieg finału był bardzo trudny do przewidzenia i to nie tylko dlatego że obaj tenisiści zagrali ze sobą po raz pierwszy w karierze, ale również dlatego że obaj w Rotterdamie znakomicie się prezentowali. Llodra w drodze do finału nie przegrał ani jednego seta, eliminując m.in. w drugiej rundzie Nikołaja Dawidienkę. Soderling natomiast jednego seta przegrał tylko w swoim inauguracyjnym występie z Marcosem Baghdatisem.

Spotkanie finałowe obaj tenisiści rozpoczęli bardzo skoncentrowani, pilnując przede wszystkim pieczołowicie własnego podania. Robili to na tyle skutecznie, że w pierwszej partii nie było nawet jednego break pointa. W rozgrywce tie-breakowej z lepszej strony pokazał się Szwed, wygrywając 7:3. Drugi set miał zupełnie inny przebieg, Llodra wykorzystał w nim oba break pointy do jakich doprowadził, raz tracąc własne podanie, co dało mu zwycięstwo 6:3.

W decydującej partii powtórzył się scenariusz seta pierwszego, znowu nie doszło do żadnego przełamania, tylko tym razem Llodra nie wykorzystał jednego break pointa. W tie-breaku kluczowym okazał się podwójny błąd popełniony przez Szweda przy stanie 3:3. Ostatecznie urodzony w Paryżu tenisista wygrał tą „dogrywkę” 7:4. Mecz trwał dwie godziny oraz osiem minut.

To jak dotąd największy tytuł w mojej karierze,” powiedział po meczu Llodra, który na początku stycznia wygrał turniej w Adelajdzie. „To z pewnością jeden z moich najlepszych spotkań, jakie kiedykolwiek rozegrałem. Wróciłem do gry po przegraniu pierwszego seta. To naprawdę trudne grać przeciwko takiemu rywalowi jak on. Starałem się pozostać zrelaksowany i skoncentrowany na moim serwisie. To wspaniałe zwycięstwo.