Miami: Almagro przeciwnikiem Nadala

/ Krzysztof Sawala , źródło: własne, foto: AFP

Nicolas Almagro pokonał w pierwszej rundzie turnieju w Miami Serhija Stachowskiego i zapewnił sobie starcie z Rafaelem Nadalem w kolejnej fazie imprezy. W drugiej rundzie są też m.in. Sam Querrey, Juan Monaco i Dominic Thiem.

Pojedynek Almagro i Stachowskiego, który zapowiadał się na jedno z najciekawszych spotkań środy w Miami, nie zawiódł oczekiwań i długo trzymał kibiców w napięciu. Tenisiści spędzili na korcie dwie godziny i 20 minut, a awans i możliwość gry przeciwko Rafaelowi Nadalowi w kolejnym meczu przypadła Hiszpanowi, który wraca do coraz lepszej formy po ubiegłorocznej operacji stopy. Almagro w spotkaniu z reprezentantem Ukrainy obronił pięć z sześciu breakpointów, których doczekał się Stachowski i wygrał ostatecznie 6:3 6:7 6:4. To dla 74. rakiety świata pierwsze zwycięstwo na kortach twardych w tym sezonie.

Pomyślnie zmagania na Florydzie otworzyła aż piątka Amerykanów. Cenną wygraną zaliczył Austin Krajicek, który w 72 minuty wyrzucił z turnieju znacznie wyżej notowanego Denisa Istomina. W ślady Krajicka poszli też Tim Smyczek, Donald Young i Jack Sock, którzy wyeliminowali kolejno Adriana Menendeza-Maceirasa, Yen-Hsun Lu oraz Go Soedę. Spokojnie do drugiej rundy awansował też Sam Querrey, który spokojnie pokonał Victora Estrellę Burgosa. Na potężnie serwującego reprezentanta USA czeka teraz starcie z Kevinem Andersonem, turniejową „15”.

Ze zmiennym szczęściem grali w środę przedstawiciele młodego tenisowego pokolenia. Utalentowany i wchodzący coraz śmielej do imprez rangi ATP Tour 18-latek Thanasi Kokkinakis nie wykorzystał „dzikiej karty” i już w pierwszym meczu uległ doświadczonemu Carlosowi Berlocqowi z Argentyny. Dużo lepiej poradził sobie z kolei Dominic Thiem. Szykowany na następce Thomasa Mustera Austriak po wyrównanej walce okazał się lepszy od Diego Schwartzmana. Przed 22-latkiem teraz jednak trudne zadanie, bowiem na jego drodze stanie Feliciano Lopez.

W drugiej rundzie w Miami zobaczymy również Juana Monaco, który po bardzo zaciętym meczu pokonał Belga Rubena Bemelmansa. Równie zaciekłą walkę o awans stoczyli w środę dwaj Niemcy. Jan-Lennard Struff obronił trzy piłki meczowe w tiebreaku drugiej partii starcia z Benjaminem Beckerem, ale ostatecznie to on wygrał po trzech setach rywalizacji. Struff o trzecią rundę zagra z rozstawionym z numerem 23. Guillermo Garcią-Lopezem.

Jarkko Nieminen (Finlandia) – Marinko Matosević (Australia) 6:3, 6:3
Filip Krajinović (Serbia) – Duszan Lajović (Serbia) 2:6, 7:6(5), 4:2 i krecz Lajovicia
Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Benjamin Becker (Niemcy) 3:6, 7:6(10), 6:4
Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania) – Joao Sousa (Portugalia) 6:2, 6:2
James Duckworth (Australia) – Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) 6:3, 3:6, 6:3