Indian Wells: Dżoković rozbija Murraya

Novak Dżoković nadspodziewanie gładko pokonał Andy Murraya (6:2, 6:3) i został pierwszym finalistą BNP Paribas Open. O swój czwarty tytuł w Indian Wells Serb zagra z Rogerem Federerem lub Milosem Raonicem.

Konfrontacja Dżokovicia z Murrayem miała być rewanżem za tegoroczny finał Australian Open. Łącznie zagrali oni dzisiaj ze sobą po raz dwudziesty piąty i jak się okazało był to jeden z bardziej jednostronnych pojedynków tych tenisistów.

Winna temu była słabsza postawa Murraya, który tylko w pojedynczych akcja zaskakiwał perfekcyjnego w obronie Serba. Brytyjczyk słabo serwował, miał tylko 47 procent trafionego pierwszego podania, a jego drugi serwis był często „wystawką”. Ponadto wyraźnie brakowało mu pewności w grze z głębi kortu, co oczywiście w pełni wykorzystywał tenisista z Belgradu.

W pierwszym secie Dżoković serwował już przy stanie 5:1. W tym momencie jedyny raz meczu stracił podanie, ale po zmianie stron po raz trzeci przełamany został Szkot.

W drugiej partii lider rankingu poszedł za ciosem, wygrywając trzy pierwsze gemy. Przy 2:5 Murray asem wybronił meczbola, jednak w kolejnym gemie Dżoković przypieczętował zwycięstwo własny podaniem. Mecz trwał godzinę oraz 28 minut.