Puchar Davisa: Belgowie remisują ze Szwajcarami

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/daviscup.com, foto: AFP

Belgowie mogli prowadzić 2:0 po pierwszym dniu Pucharu Davisa. Ruben Bemelmans nie wykorzystał jednak przewagi dwóch setów i przegrał z Henrim Laaksonenem. W drugim meczu Steve Darcis pewnie pokonał Michaela Lammera.

Henri Laaksonen ma 22 lata i zajmuje 344. miejsce w rankingu ATP. Bemelmans nie należy do czołówki, ale mieści się niedaleko za pierwszą setką. Dwa sety padły – zgodnie z przewidywaniami – jego łupem. Najpierw wygrał do jednego, potem po dużo trudniejszej walce w tie breaku. I na tym jego dominacja się skończyła. Szwajcar wyszedł z wydawałoby się beznadziejnej sytuacji. W trzecim secie zdobył przełamanie w kluczowym momencie i wygrał 6:4, potem rozbił rywala do zera, a w decydującej partii oddał mu tylko dwa gemy, wyprowadzając Helwetów na niespodziewane prowadzenie.

W drugim meczu sensacji już nie było. Steve Darcis nie zawiódł i pewnie pokonał Michaela Lammera. W pierwszym secie stracił trzy gemy, w drugim jednego, a w trzecim znów trzy. Belg ani razu nie przegrał własnego podania, chociaż rywal miał aż pięć okazji na przełamanie.

Belgia – Szwajcaria 1:1
R. Bemelmans – H. Laaksonen 6:1, 7:6(6), 4:6, 0:6, 2:6
S. Darcis – M. Lammer 6:3, 6:1, 6:3