Dubaj: Federer i Dżoković o tytuł

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

W Dubaju dojdzie do oczekiwanego od samego początku starcia gigantów. Novak Dżoković i Roger Federer wygrali dzisiejsze półfinały, chociaż w zupełnie odmiennym stylu.

Borna Corić i tak występ w Dubaju zapamięta na długo jako jeden z pierwszych ogromnych sukcesów. Wykorzystał szansę, którą dostał od losu, rozbił Andy’ego Murraya i dotarł do półfinału. Na więcej jeszcze musi poczekać. W starciu z Rogerem Federerem był bez szans. Szwajcar potrzebował 57 minut, aby wygrać 6:2, 6:1. – Na początku byłem może trochę spięty. Mniej więcej po pięciu gemach wiedziałem, czego się spodziewać. Zdałem sobie sprawę, co działało w tych pierwszych minutach, a co nie – powiedział Federer, który bardzo komplementował również grę przeciwnika. Sam Corić nie był z siebie zadowolony, szczególnie z poziomu serwisu, ale z drugiej strony przyznał, że rywal grał zbyt dobrze i na niewiele mu pozwalał.

Novak Dżoković nie miał tak łatwej przeprawy, chociaż wygrany w 23 minuty pierwszy set do zera zaskoczył wszystkich. W męskim tenisie rzadko jednak zdarza się, aby tak dobry zawodnik jak Berdych pozwolił sobie na dwie tak słabe partie. I istotnie obraz gry uległ zmianie. Serb prowadził jeszcze 2:1 z przełamaniem, ale potem inicjatywę przejął Czech. Prowadzenia 5:3 nie wykorzystał, ale co się odwlekło, to nie uciekło i triumfował do pięciu, wyrównując stan meczu. W decydującym secie o sukcesie Dżokovicia zadecydowało jedno przełamanie. Chwilę po nim Berdych miał szansę na odrobienie straty, ale rywal się wybronił i dowiózł przewagę do końca.