Trójka Argentyńczyków w półfinałach Copa Telmex

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Trzech tenisistów argentyńskich zagra w półfinałach turnieju Copa Telmex w Buenos Aires. Najtrudniejszą z tego grona przeprawę w 1/4 zawodów miał David Nalbandian, który ponad dwie i pół godziny rywalizował z Potito Starace. Jedynym przedstawicielem Europy w najlepszej czwórce został Filippo Volandri.

To już piąte podejście Davida Nalbandiana do turnieju w Buenos Aires, wygrywając z Potito Starace po raz pierwszy w karierze przeszedł przez etap ćwierćfinałów tej imprezy. To zadanie faworytowi nie przyszło jednak łatwo. Pierwszego seta Włoch wygrał 6:4, dwukrotnie przełamując serwis rywala i raz tracąc własne podanie. Drugi set rozpoczął się od zdobytego breaka przez Starace, po czym opady deszczu przerwały na kilkadziesiąt minut spotkanie. Po powrocie na kort gorąco dopingowany Nalbandian zdołał odrobić straty, nastąpiło to niemal w ostatniej chwili, gdyż w ósmym gemie. Tie-break również był bardzo wyrównany, ale ostatecznie zakończył się zwycięstwem Argentyńczyka 7:5. Reprezentant gospodarzy awansu do półfinału nie wypuścił już z rąk, wygrywając zasłużenie trzeciego seta 6:4.

W walce o półfinał David Nalbandian zmierzy się ze swoim rodakiem Juanem Ignacio Chelą. Urodzony i trenujący w Buenos Aires tenisista prowadził 6:3, 2:1 z Nicolasem Almagro, nim ten poddał mecz ze względu na uraz pachwiny. Tym samym Hiszpan, który przed tygodniem triumfował w Costa do Sauipe, nie zdołał wygrać swojego dziesiątego meczu z rzędu.

Nie spuszcza z tonu w Buenos Aires, dobrze znany polskim kibicom, Jose Acasuso. Ubiegłoroczny finalista turnieju w Sopocie pokonał wczoraj rozstawionego z szóstką Igora Andriejewa 6:3, 1:6, 6:3. Mecz trwał dwie godziny oraz cztery minuty. Argentyńczyk po raz pierwszy awansował do półfinału turnieju ATP właśnie od czasu turnieju w Polsce na przełomie lipca i sierpnia 2007 roku. W tymże półfinale Acasuso zmierzy się z Filippo Volandrim, który pokonał Agustina Calleriego 6:4, 6:4.

Wyniki ćwierćfinałów:
Jose Acasuso (Argentyna) – Igor Andriejew (Rosja, 6) 3:6, 6:1, 6:3
Filippo Volandri (Włochy, 8) – Agustin Calleri (Argentyna) 6:4, 6:4
David Nalbandian (Argentyna, 1) – Potito Starace (Włochy, 7) 4:6, 7:6(5), 6:4
Juan Ignacio Chela (Argentyna, 4) – Nicolas Almagro (Hiszpania, 5) 6:3, 2:1 i krecz