Dubaj: Dżoković zgodnie z planem

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Kolejny dzień przyniósł udane otwarcie turnieju ATP w Dubaju kolejnego wielkiego mistrza. Do drugiej awansował czterokrotny triumfator tej imprezy, Novak Dżoković.

Zwycięzca Dubai Duty Free Tennis Championships z lat 2009-2011 i 2013 tegoroczne zmagania rozpoczął od wygranej 6:4, 6:4 z Vaskiem Pospisilem. Do wygrania pierwszej partii wystarczył Serbowi jeden break. W drugim secie potrzebował dwóch przełamań, gdyż zdarzył mu się słabszy moment przy własnym podaniu.

Wciąż szukam odpowiedniego rytmu na korcie – przyznał Dżoković, dla którego był to pierwszy mecz od triumfu w Australian Open. – Mentalnie byłem jednak mocny. W wymianach zachowywałem cierpliwość i miałem w nich większe szanse na zdobywanie punktów. On jest bardzo agresywnym zawodnikiem, który często atakuje – mówił Serb. W drugiej rundzie jego rywalem będzie Andriej Gołubiew.

Dobrze radzili sobie też pozostali rozstawieni, którzy we wtorek rozpoczęli zmagania w Dubaju. Grający z "trójką" Andy Murray pokonał 6:4, 7:5 Gillesa Mullera. Do drugiej rundy awansował również Tomas Berdych (nr 4), który 7:6(2), 6:4 pokonał Jeremy’ego Chardy’ego.

Nie zawiedli także najwyżej notowani Hiszpanie, biorący udział w katarskim turnieju. Bez straty seta do drugiej rundy awansowali zarówno Felicano Lopez (nr 6), jak i Roberto Bautista Agut (nr 7). Pierwszy z nich pokonał 6:4, 6:4 Jamesa Warda, a drugi stracił tylko pięć gemów w meczu z Dominikiem Thiemem.

Rysę na niemal wzorowym popisie rozstawionych stanowi porażka Davida Goffina. 24-letni Belg przegrał z Marcosem Baghdatisem. Grający z dziką kartą Cypryjczyk po raz drugi w tym sezonie sprawił Goffinowi niemiłą niepsodziankę – wcześniej wyeliminował go w drugiej rundzie Australian Open.

Novak Dżoković (Serbia, 1) – Vasek Pospisil (Kanada) 6:4, 6:4
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) – Gilles Muller (Luksemburg) 6:4, 7:5
Tomas Berdych (Czechy, 4) – Jeremy Chardy (Francja) 7:6(2), 6:4
Feliciano Lopez (Hiszpania, 6) – James Ward (Wielka Brytania, Q) 6:4, 6:
Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 7) – Dominic Thiem (Austria) 6:3, 6:2
Marcos Baghdatis (Cypr, WC) – David Goffin (Belgia, 8) 6:2, 7:5
Marsel Ilhan (Turcja, Q) – Alexander Zverev (Niemcy, WC) 6:1, 7:6(4)
Simone Bolelli (Włochy) – Lucas Pouille (Francja, Q) 6:3, 6:3
Serhij Stachowski (Ukraina) – Lukas Rosol (Czechy) 4:6, 6:1, 6:4
Borna Corić (Chorwacja, LL) – Malek Jaziri (Tunezja) 5:7, 6:3, 6:3
Fernando Verdasco (Hiszpania) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 7:5, 6:1

Pierwsza runda debla:
R. Lindstedt, M. Matkowski (Szwecja, Polska) – A. Gołubiew, D. Istomin (Kazachstan, Uzbekistan) 7:6(11), 3:6, 10-6
J.J. Rojer, H. Tecau (Holandia, Rumunia, 2) – R. Federer, M. Lammer (Szwajcaria, WC) 6:4, 7:6(12)
J. Chardy, L. Rosol (Francja, Czechy) – S. Bolelli, A. Seppi (Włochy) 6:0, 6:1