Marsylia: Stachowski ogrywa Wawrinkę

Serhij Stachowski w ćwierćfinale turnieju Open 13 w Marsylii wygrał ze Stanem Wawrinką 6:4, 3:6, 6:4. W gronie półfinalistów znaleźli się także Gilles Simon, Gael Monfils oraz Roberto Bautista Agut.

Stachowski w meczu z mistrzem ubiegłorocznego Australian Open wykorzystał dwie z dziesięciu okazji na przełamanie i tylko raz stracił swój serwis. Tym samym 29-latatek z Kijowa po raz piąty w karierze, a pierwszy w sezonie, wystąpi w półfinale rozgrywek ATP Tour.

O piąty finał Serhij Stachowski zagra z Gilles Simonem. Rozstawiony z numerem pięć Francuz wygrał z niżej notowanym rodakiem Jeremy Chardym 7:5, 7:6(6). W obu setach Simon zdołał odrobić stratę przełamania.

Kolejnej niespodzianki w turnieju nie sprawił Simone Bolelli. Włoch w drugiej rundzie wyeliminował najwyżej rozstawionego Milosa Raonicia (po tie breaku trzeciego seta). Dzisiaj musiał jednak uznać wyższość Gaela Monfilsa. Ulubieniec lokalnej publiczności ani razu nie stracił serwisu, triumfując 6:4, 6:4.

""

Najwyżej notowanym tenisistą w gronie półfinalistów jest Roberto Bautista Agut. Rozstawiony z „czwórką” Hiszpan pokonał Dominica Thiema 7:6(7), 6:3. W pierwszym secie 21-letni Austriak nie wykorzystał dwóch setboli.

Ćwierćfinały singla:
Serhij Stachowski (Ukraina) – Stan Wawrinka (Szwajcaria, 2) 6:4, 3:6, 6:4
Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 4) – Dominic Thiem (Austria) 7:6(7), 6:3
Gilles Simon (Francja, 5) – Jeremy Chardy (Francja) 7:5, 7:6(6)
Gael Monfils (Francja, 7, WC) – Simone Bolell (Włochy) 6:4, 6:4

Półfinał debla:
M. Draganja, H. Kontinen (Chorwacja, Finlandia, 2) – R. Junaid, A. Shamasdin (Nowa Zelandia, Kanada) 6:3, 6:7(4), 10-5