Rio: zwycięski początek Robredo

/ Krzysztof Sawala , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Doświadczony Tommy Robredo pewnie awansował do drugiej rundy turnieju Rio Open. Hiszpański weteran w dwóch setach pokonał młodego Eliasa Ymera i zaliczył premierowe zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Trochę to dziwne, że mamy prawie koniec lutego, a ja odnoszę pierwszą wygraną w roku. Cieszę się jednak, że wreszcie mi się udało, a wiadomo, jak zwycięstwa działają na sportowców. Przerwa między rozgrywkami była dla mnie dość długa i chwilę jeszcze potrwa zanim wrócę do właściwego rytmu. Poziom mojego tenisa musi się podnieść, jeżeli myślę o turniejowych sukcesach – przyznał po meczu z nastolatkiem ze Szwecji Robredo. Hiszpan w dotychczasowych dwóch startach w tym sezonie odpadał już po pierwszych spotkaniach zarówno w Melbourne, gdzie pokonał go Edouard Roger-Vasselin, a także w Sao Paolo, gdzie nie sprostał rodakowi Nicolasowi Almagro.

Historia nie powtórzyła się jednak w Rio de Janeiro, w którym 18. zawodnik rankingu wreszcie odczarował 2015 rok. 18-letni Ymer nie był dla Robredo równorzędnym rywalem, a jedyne na co go było stać, to zdobycie siedmiu gemów. 32-latek wygrał spokojnie 6:4 6:3 i w kolejnej rundzie zmierzy się z Andreasem Haiderem-Maurerem. Austriak po trzysetowej walce pokonał w poniedziałek Alberta Ramosa-Vinolasa.

W najlepszej szestnastce turnieju zameldował się również inny rutyniarz, a więc Jarkko Nieminen. Tenisista, który w lipcu skończy 34-lata miał bardzo trudną przeprawę na początek zmagań podczas Rio Open. Fin wygrał zacięte starcie z Włochem Marco Cecchinato, choć musiał odrabiać stratę seta. Ostatecznie po ponad dwóch godzinach gry triumfował 4:6 6:3 7:5 i czeka na lepszego z pary Santiago Giraldo – Juan Monaco.

We wtorek na korcie w Rio pojawi się Rafael Nadal. Hiszpan, co będzie sporą atrakcją dla miejscowej widowni, stanie naprzeciw reprezentanta gospodarzy Thomaza Bellucciego. W programie dnia jest także pojedynek Davida Ferrera, który zmierzy się z Danielem Gimeno-Traverem.

Tommy Robredo (Hiszpania, 3) – Elias Ymer (Szwecja) 6:4, 6:3
Andreas Haider-Maurer (Austria) – Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania) 3:6, 6:3, 6:2
Jarkko Nieminen (Finlandia) – Marco Cecchinato (Włochy) 4:6, 6:3, 7:5
Thiemo de Bakker (Holandia) – Guilherme Clezar (Brazylia) 5:7, 6:3, 6:1