Sao Paulo: trzeci tytuł Cuevasa

Dużej dawki emocji dostarczył finał turnieju na kortach ziemnych w Sao Paulo. Pablo Cuevas wygrał z Luca Vannim 6:4, 3:6, 7:6(4), sięgając po trzeci tytuł w rozgrywkach ATP Tour.

Obaj tenisiści zaprezentowali dzisiaj bardzo wysoką dyspozycję serwisową. Niecodziennego wyczynu w pierwszym secie dokonał Urugwajczyk, wygrywając w gemach serwisowych 20 na 20 punktów.

W trzecim secie Vanni, który przedzierał się do turnieju przez eliminacje, był krok od sensacyjnego triumfu, gdyż w dziewiątym gemie doprowadził do przełamania i serwował przy 5:4. Włoch szansy jednak nie wykorzystał, przegrał podanie do 15, a w rozstrzygającym tie breaku szybko przewagę uzyskał Cuevas i nie oddał jej do końca. Mecz trwał dwie godziny oraz dwie minuty.

29-letni Urugwajczyk wystąpił w trzecim finale ATP Tour i sięgnął po trzeci tytuł. W ubiegłym roku wygrał zawody na kortach ziemnych w Umag oraz Bastad. Po triumfie w Brazylii Cuevas awansuje w rankingu z 32. na 23. pozycję (najwyższą w karierze).

Kończącego się tygodnia z pewnością szybko nie zapomni Vanni. Pochodzący z Toskanii 29-latek przed turniejem w Sao Paulo nie miał na koncie ani jednego wygranego spotkania w rozgrywkach ATP Tour. Sukces w Brasil Open zapewni mu awans w rankingu ze 149. na 107. miejsce.

Finał singla:
Pablo Cuevas (Urugwaj, 5) – Luca Vanni (Włochy, Q) 6:4, 3:6, 7:6(4)

Finał debla:
S. Cabal, R. Farah (Kolumbia, 2) – P. Lorenzi, D. Schwartzman (Włochy, Argentyna) 6:4, 6:2