Memphis: Nishikori wygrywa tenisowy maraton z Querreyem

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Dwie godziny i 41 minut trwała półfinałowa konfrontacja Kei Nishikoriego z Samem Querrey’em. Rozstawiony z „jedynką” Japończyk wygrał 5:7, 7:6(5), 7:6(5) i o tytuł Memphis Open zagra z Kevinem Andersonem.

W finale turnieju w Memphis zagra dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów. Z poważnych opresji w półfinale wyszedł Nishikori. Dysponujący potężnym serwisem Querrey w trzecim secie prowadził 3:1, a w tie breaku 4-2, jednak ostatnią piłkę tego meczu wygrał Japończyk. Reprezentant gospodarzy odnotował w spotkaniu 27 asów, ale miał też dziewięć podwójnych błędów.

Było kilka momentów w tym mecz, w których mogłem dzisiaj ponieś porażkę – ocenił broniący tytułu Nishikori. – Jestem szczęśliwy, że znów zagram tu w finale. Czuję się trochę zmęczony po trzech ciężkich meczach, ale jestem gotowy na jeszcze jeden.

Zacięta rywalizacja miała miejsce także w rywalizacji Kevina Andersona z Donaldem Youngiem. Tenisista z RPA wygrał, w godzinę i 58 minut, 4:6, 6:3, 6:4.

Wiedziałem, że to będzie ciężki mecz – przyznał Anderson, który po raz dziewiąty wystąpi w finale ATP Tour. – Były momenty w tym spotkaniu, w których czułem, że nie gram najlepiej, ale poradziłem z tym sobie.

Półfinały singla:
Kei Nishikori (Japonia, 1) – Sam Querrey (USA) 5:7, 7:6(5), 7:6(5)
Kevin Anderson (RPA, 2, WC) – Donald Young (USA) 4:6, 6:3, 6:4

Półfinały debla:
M. Fyrstenberg, S. Gonzalez (Polska, Meksyk, 4) – I. Dodig, M. Mirnyj (Chorwacja, Białoruś, 1) 6:7(4), 6:4, 10-5 (czytaj więcej)
A. Sitak, D. Young (Nowa Zelandia, USA) – T. Huey, S. Lipsky (Filipiny, USA) 7:6(0), 6:4