Memphis: obrońca tytułu w ćwierćfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

W ćwierćfinale turnieju ATP w Memphis mogło dojść do powtórki ubiegłorocznego finału. Jednak nie dojdzie, gdyż awans wywalczył tylko Kei Nishikori. Ivo Karlović przegrał w trzech setach z Austinem Krajickiem.

Nishikori to zwycięzca dwóch poprzednich edycji Memphis Open oraz najwyżej rozstawiony tenisista w tegorocznej imprezie. Japończyk w pierwszej rundzie miał wolny, a w drugiej czekało go starcie z wymagającym rywalem, Ryanem Harrisonem. 22-letni Amerykanin przebijał się w Memphis przez eliminacje i ogranie to wykorzystał w pierwszej partii spotkania z Japończykiem, w której zwyciężył 6:3. Później do głosu doszedł finalista ostatniego US Open i wygrał dwa kolejne sety do trzech i do czterech.

To był zacięty mecz, ale cieszę się, że wygrałem – powiedział Nishikori. – Myślę, że zwycięstwa w takich spotkaniach są ważne dla pewności siebie, ale w kolejnych meczach muszę nieco podnieść poziom gry – dodał Japończyk.

W ćwierćfinale Nishikori mógł się zmierzyć z Ivo Karloviciem, którego pokonał w ubiegłorocznym finale. Doświadczony Chorwat przegrał jednak z Austinem Krajickiem. Kolejny z amerykańskich kwalifikantów triumfował 7:6(4), 4:6, 6:4.

Drugą wyłonioną już parę ćwierćfinałową tworzą dwaj dobrzy znajomi, a zarazem dwaj najwyżej klasyfikowani obecnie amerykańscy tenisiści – John Isner i Sam Querrey. Pierwszy z nich pokonał 6:4, 7:6(5) Ivana Dodiga, a drugi wygrał 6:4, 6:1 z występującym z dziką kartą rodakiem Jaredem Donaldsonem.

Kei Nishikori (Japonia, 1) – Ryan Harrison (USA, Q) 3:6, 6:3, 6:4
John Isner (USA, 3) – Ivan Dodig (Chorwacja) 6:4, 7:6(5)
Austin Krajicek (USA, Q) – Ivo Karlović (Chorwacja, 5) 7:6(4), 4:6, 6:4
Sam Querrey (USA) – Jared Donaldson (USA, WC) 6:4, 6:1

Pierwsza runda debla:
M. Fyrstenberg, S. Gonzalez (Polska, Meksyk, 4) – M. Kukuszkin, Y.H. Lu (Kazachstan, Tajwan) 6:3, 6:1
T. Huey, S. Lipsky (Filipiny, USA) – S. Groth, C. Guccione (Australia, 2) 7:5, 6:4
J.P. Smith, M. Venus (Australia, Nowa Zelandia) – S. Kozlov, D. Kudla (USA, WC) 6:3, 6:1
A. Sitak, D. Young (Nowa Zelandia, USA) – S. Johnson, S. Querrey (USA) 6:1, 6:4