Australian Open: natchniony tenis Seppiego, Federer wyeliminowany!

Andreas Seppi postarał się o największą sensację tegorocznego Australian Open. W meczu trzeciej rundy Włoch pokonał Rogera Federera )!

Federer i Seppi zagrali dzisiaj ze sobą po raz jedenasty, a w dziesięciu wcześniejszych konfrontacjach Włoch wygrał … jednego seta. 30-latek z Bolzano zagrał dzisiaj jednak nadzwyczajnie, imponując przede wszystkim spokojem w kluczowych momentach.

""

W pierwszym secie Włochowi do zwycięstwa wystarczyło jedno przełamanie (w dziewiątym gemie). W drugiej partii Seppi dwukrotnie zyskiwał przewagę przełamania, ale wicelider rankingu za każdym razem stratę natychmiast odrabiał. W tie breaku Federer prowadził 4-1 i 5-3, by następnie przegrać cztery kolejne punkty.

Mimo dwusetowego prowadzania wciąż chyba mało kto wierzył w sukces tenisisty z Italii. Szczególnie, iż w trzecim gemie trzeciego seta Federer doprowadził do przełamania i przewagę pewnie utrzymał do końca.

""

W czwartym secie obaj tenisiści skutecznie wygrywali podanie i ponownie doszło do tie breaka. W tym Szwajcar znów przez większość czasu prowadził. Serwując przy 5-4 Federer przegrał dwie piłki. Seppi wytrzymał presję, przy meczbolu zagrywając przepięknego passing shota w końcowy narożnik kortu! Spotkanie trwało dwie godziny oraz 57 minut.

Roger Federer po raz ostatni przegrał w trzeciej rundzie Australian Open czternaście lat temu! W imprezie wielkoszlemowej w tak wczesnej fazie odpadł z kolei po raz ostatni w 2004 roku, w Roland Garros.

Andreas Seppi po raz drugi wystąpi w czwartej rundzie w Melbourne Park, a o pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał zagra z Nickiem Kyrgiosem lub Malekiem Jazirim.