Sydney: drugi tytuł Troickiego

Viktor Troicki został triumfatorem turnieju ATP w Sydney. W finale pokonał Michaiła Kukuszkina 6:2, 6:3.

O tytuł Apia International Sydney walczyło dzisiaj dwóch kwalifikantów. Szczególnie imponująca była droga Kazacha, który w czterech spotkaniach nie stracił seta, eliminując dwóch rozstawionych rywali (Pablo Cuevasa i Leonardo Mayera), a także Juana Martina Del Potro.

Mecz finałowy zdecydowanie lepiej rozegrał jednak bardziej doświadczony Troicki. W pierwszym secie Serb od stanu 2:2 wygrał dwa cztery kolejne gemy. W drugiej partii pochodzący z Belgradu tenisista serwował już przy 4:2. Kukuszkin zdołał stratę jednego z dwóch przełamań odrobić, ale przy 5:3 Troicki pewnie sfinalizował mecz podaniem.

Dla Viktora Troickiego jest do drugi wygrany turniej ATP Tour w karierze. W 2010 roku wygrał imprezę w Moskwie. 28-letni Serb w lipcu 2013 roku został zdyskwalifikowany ze niepoddanie się kontroli antydopingowej. Do gry wrócił w lipcu ubiegłego roku i zdążył wygrać dwa challengery, a także osiągnąć półfinał w Wiedniu.

Aktualnie jest we mnie wiele emocji – przyznał po meczu Troicki. – To była ciężka droga, wiele pracy, która teraz została spłacona tym tytułem. Patrząc wstecz gdzie byłem pięć, czy sześć miesięcy temu, zdobycie teraz tego tytułu jest czymś niesamowitym. Tak więc jest to bardzo miły moment dla mnie i mojej ekipy. Jest to bardzo emocjonalne.

Troicki i Kukuszkin przenoszą się teraz oczywiście do Melbourne. Serb w pierwszej rundzie Australian Open trafił na Jiri Vesely’ego, który dzisiaj sięgnął po triumf w Auckland.

Finał singla:
Viktor Troicki (Serbia, Q) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan, Q) 6:2, 6:3

Finał debla:
R. Bopanna, D. Nestor (Indie, Kanada, 3) – J. Rojer, H. Tecau (Holandia, Rumunia, 2) 6:4, 7:6(5