Chennai: debiutant w finale

/ Anna Niemiec , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Aljaz Bedene w sobotę po dramatycznym boju pokonał Roberto Bautista Aguta i awansował do pierwszego w karierze finału turnieju ATP. Słoweniec o tytuł w Aircel Chennai Open powalczy ze Stanem Wawrinką.

Hiszpan miał cztery okazje, żeby rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Pierwsze dwie piłki meczowe tenisista z Półwyspu Iberyjskiego miał w dziesiątym gemie trzeciego seta przy serwisie rywala. Bedene zdołał się jednak wybronić. Doszło do tie-breaka, w którym Bautista Agut prowadził 6:5 i 7:6. Słoweniec dwukrotnie wyrównał stan rywalizacji i po chwili sam zdobył dwa punkty z rzędu i zakończył spotkanie.

– To mój pierwszy finał – powiedział po meczu szczęśliwy zwycięzca. – To dobre uczucie. Cała ta ciężka praca, którą włożyłem w treningi w okresie przygotowawczym nie poszła na marne. Jestem podekscytowany jutrzejszym meczem. Gram dobrze i już nie mogę się doczekać – zakończył Bedene.

W drugim półfinale Stan Wawrinka okazał się lepszy od Davida Goffin. Od stanu 5:5 w pierwszym secie Szwajcar wygrał cztery gemy z rzędu, Dzięki temu wygrał tę partię i objął prowadzenie 2:0 w następnej. Belg zdołał odrobić stratę, ale mistrz Australian Open ponownie przełamał i wyszedł na prowadzenie 4:2. Reprezentant Szwajcaria do końca meczu wygrywał hyż własne gemy serwisowe, co pozwoliło mu zwyciężyć 6:3.

Byłem bardzo skupiony na swojej grze – powiedział po meczu Wawrinka. – Starałem się być agresywny, rozrzucać go po korcie i próbować kończyć wymiany wygrywającymi uderzeniami. To na pewno był mój najlepszy mecz w tym tygodniu – zakończył tenisista rozstawiony w imprezie z numerem 1.

W bilansie bezpośrednich spotkań pomiędzy Wawrinką a Bedene jest remis 1:1. Obydwa poprzednie mecze odbyły się w Chennai. W 2013 roku wygrał Słoweniec, a rok temu lepszy był Szwajcar.

Półfinał singla
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 1) – David Goffin (Belgia, 4) 7:5 6:3
Aljaz Bedene (Słowenia) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 3) 3:6 6:3 7:6(8)

Półfinał debla
Y. Lu, J. Marray (Tajwan, Wielka Brytania) – P. Raja, A. Shamasdin (Indie, Kanada) 5:7 6:3 10:8