Brisbane: Federer mecz od tysięcznego zwycięstwa!

Roger Federer w imponującym stylu awansował do finału turnieju w Brisbane. Szwajcar wygrał z Grigorem Dimitrowem 6:2, 6:2. Nieporównywalnie większe emocje miały miejsce w drugim półfinale.

Federer w pierwszym meczu w Brisbane był krok od sensacyjnej porażki z Johnem Millmanem (przegrywał 4:6, 1:3), ale w dwóch kolejnych spotkaniach pokazał już swój „arsenał” – w piątek oddał tylko gema Jamesowi Duckworthowi, a dzisiaj nadspodziewanie gładko uporał się z jedenastym w rankingu Dimitrowem.

Federer wykorzystał w meczu z Bułgarem cztery z siedmiu okazji na przełamanie i skutecznie pilnował własnego serwisu. Spotkanie skończyło się po zaledwie 53 minutach. Dla mistrza z Bazylei był to 999 wygrany mecz w rozgrywkach ATP. Jutro będzie miał szansę zapisać kolejny imponujący rozdział w annałach tenisa.

Jestem świeży na finał – odniósł się Szwajcar do błyskawicznych zwycięstw w ćwierćfinale i półfinale. – W tym względzie najprawdopodobniej będę miał pewną przewagę nad Milosem.

""

Trudno się nie zgodzić z Federerem. Raonic w półfinale stoczył niezwykle zacięty bój z Nishikorim – wszystkie trzy partie kończyły się tie breakami, a w meczu nie doszło do ani jednego przełamania. Kanadyjczyk odnotował 34 asy i wygrał, w dwie godziny oraz 33 minuty, 6:7(4), 7:6(4), 7:6(4).

Półfinały singla:
Roger Federer (Szwajcaria, 1) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 4) 6:2, 6:2
Milos Raonic (Kanada, 3) – Kei Nishikori (Japonia, 2) 6:7(4), 7:6(4), 7:6(4)

Półfinał debla:
J. Murray, J. Peers (Wielka Brytania, Australia) – S. Johnson, S. Querrey (USA) 7:6(3), 7:6(2)